Menu

0-3 Yaş Eğitici Kız Oyuncakları

0-3 Yaş Eğitici Kız Oyuncakları

0-3 Yaş Eğitici Kız Oyuncakları

Erken yaşlarda, çocuklarda cinsiyet ayrımı yaratmamak adına, kız oyuncakları diyerek, kızlarınıza yalnızca bebek, mutfak gereçleri gibi oyuncakları almamak önemlidir. Ancak; kızların daha çok bu oyuncakları sevdiği bilinen bir gerçektir. Size düşen; alabileceği oyuncakları belirleyerek, seçimi kızınıza bırakmak. Eğer araba ile oynamak istiyorsa; bunda hiçbir sakınca olmayacaktır.

Legolar

Legolar, 0-3 yaş için en geliştirici oyuncaklardan bir tanesidir. Çocukların görsel yeteneklerini arttırır. 6 aylık olan çocuklar için yavaş yavaş legolar kullanılmaya başlanabilir. İlk etapta, mümkün oldukça büyük ve az parçalı (parçarı yutma tehlikesine karşı büyük parçalı oyuncaklar) legolar kullanılırken, zaman içerisinde parçaların küçüklüğü azaltılmalı ve parça sayısı arttırılmalı.

büyük_parçalı_lego

Puzzlelar

Yaklaşık 8-10 aylık olan kız çocuklarının Puzzlelar ile oynaması mümkündür. İlk olarak 4 parçalık ve büyük modeller uygun olacaktır. Çocuğunuz yavaş yavaş bu 4 parçayı birleştirmeye başladıktan sonra, ilk 3 yaş için 20 parçaya kadar çıkmak ideal olandır. Ayrıca, ilk etapta basit renklerden oluşan Puzzlelar kullanılırken, daha sonra renkli desenler alınmaya başlanabilir.

büyük_parçalı_puzzle

 

Konuşan Bebekler

Konuşan bebekler, kız çocuklarının konuşma hızı ve şekli için son derece önemli. Henüz yeni konuşmaya başlayan çocuklar için tek kelime konuşan, su, gel, git, anne-baba gibi kelimeler söyleyen bebekler idealdir. Konuşma hızı ve yeteneği geliştikçe, 3-4 cümle konuşan bebekler ile oynanması gelişmeye yardımcı olacaktır. Aynı zamanda bebeğin şarkı söyleme, titreme, oynama gibi yetenekleri olursa, çocuklar kısa süre içerisinde oyuncaktan sıkılmamış olur.

 

İlginizi Çekebilir: Çocuklara Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir