Menu

5 Adımda Çim Adam Yapımı

Hazır olarak da bulunabilen ama kendi yaptığınız da daha da anlamlı olacak çim adamlarımız için sizlere 5 adımda nasıl yapılacağını anlatacağız.

  • 1. Adımda malzemelerimizi ortaya koyarak başlayalım. 1adet ince naylon çorap (ten Çorap), içinde iri parça olamayan elenmiş talaş, çim tohumu, boncuk, düğme, kurdele, çiçek parçaları ve iğne iplik.

1-Cim_ADAM_Yapilisi

  • 2. Adımda yapılışına başlayabiliriz. İlk olarak çorapların yırtık olmayan kısmımdan 20 cm kadar bir alan bize yeterli olacaktır. Ayırdığımız kısmı kesip açık olan herhangi bir ucunu iğne iplik ile dikiyoruz. Dikme işlemin de büzerek yapmamız daha güçlü bir çim adam elde etmemizi sağlayacaktır. Diktiğimiz kısmı içte kalacak şekil de çevirip öncelikle bir miktar talaş ve ardından çim tohumu koyup tekrar talaş ile dolduruyoruz.

2-Cim_ADAM_Yapilisi

  • 3. Adımımız ile devam edelim ve çorabımıza doldurduğumuz talaş ve çim tohumunun ardından çorabı sıkıca bağlayalım. Şimdi burun ve kulak yapmaya geçebiliriz. Bunun için ilk olarak kulakların yapımı ile devam edelim ve yapacağımız işlem burnun merkez belirlenip sağ ve sol kısmın istediğimiz büyüklük de ki kulaklar için yer ayırmak olacaktır. Kulaklar için elimizle arkadan ve önden bastırarak kepçe şeklini de verebilir ve istediğimiz büyüklük de ve şekilde kulağımızı elimiz ile oluşturup iple de sıkıca bağlamamız gerekir.

3-Cim_ADAM_Yapilisi

  • 4. Adım da burnumuz için elimiz de olan kurdele ve çiçek parçalarını kullanabilir ya da sizin hayal gücünüz ile ortaya çıkaracağız eserler kabul görebilir. Burun el ile topaç şekline getirilip çorabın büzülmesi ile de iple bağlanıp sabitlenmelidir. Gözler için de herhangi bir dergiden veya afişten keserek kendi tarzımın da bir bakış da elde edebiliriz. Elimiz de az bir parça keçe olması da çim adamımıza bıyık ve diğer süslemeler için de yardımcı olabilmektedir.

4-Cim_ADAM_Modelleri

  • 5. Adımda elimiz de kalan düğmelerden gözler yapa bilir ya da elimizle oluşturmak istemediğimiz kulaklar için farklı bir tarz da ortaya koyabiliriz. Bu temel bir anlatım sizlere en kısa yoldan çim adam yapı için anlatılmıştır. Bakımı için ise dikkat etmeniz gereken şey günlük iki defa su vermek ve çimler uzadığın da yarısı kesmektir. Çok kesmeniz de az kesmeniz de çimleri sarartacaktır bu yüzden tam ortan kesmek en idealidir. Bir de sabahları güneş görmesi daha yeşil görünmesini sağlamaktadır.

cim-adam_nasil_yapilir

 

 İlginizi Çekebilir: 7’den 70’e Herkesin Oynayabileceği 8 Efsane Oyuncak

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir