Menu

7’den 70’e Herkesin Oynayabileceği 8 Efsane Oyuncak

Magic 8 Ball

1-Magic_8 Ball

Akıllı oyuncaklar her zaman meraklı çocukları peşinden sürüklemiş, favorisi olmuştur. Magic 8 Ball, halen daha büyük bir zevkle oynayabileceğiniz, başında saatlerinizi harcayabileceğiniz bir efsane.

 

Lego

2-lego_oyuncaklarıLegolar teknik olarak çocuk oyuncağı olabilir. Ancak her yaştan kullanıcısına kaliteli zaman geçirttiği aşikâr. Lego, yapısı itibariyle sizi oyuncakla oynamanın da ötesinde; kendi hayal gücünüzle oynamaya sürükler.

 

Super Soaker

3-Super SoakerSıcak bir yaz günü, sokakta çocukları bu su tabancalarıyla oynarken izleyin ve kıskanmayın. Mümkün değil! Super Soaker, en ilgi çekici çocuk oyuncaklarından birisi. 30 yaşında dahi olsanız, iş arkadaşlarınızla örgütlenip bu muhteşem oyuncağı oynamak hepinizin hoşuna gidecektir.

 

Lite Brite

4-Lite BriteBu ışık kutusu farklı renklerden meydana gelen, yarı saydam mandallardan oluşmakta. Bir resim veya kelime oluşturmak için mandalları renk seçimleriyle birlikte kutuya yerleştiriyorsunuz. Renkli ışıklardan oluşan meydana getirdiğiniz görseller, her yaştan insanda bir gülümseme yaratabilir. Kaç yaşında olduğunuzun hiçbir önemi yok!

 

Spirograf

5-SpirografBu efsaneyi bilmeyen bir nesil çok şey kaçırır. 80 jenerasyonunun ilkokul yıllarında resim ve el işi derslerinden aşina olduğu bu oyuncak, farklı ebatlardaki çemberlerin içindeki deliklere kalem sokularak çılgın çizimler ortaya çıkartıyor. Küçüklerin yaratıcılığını geliştiren bu oyuncak, yetişkinlerin de kaliteli vakit geçirmesi adına çok kullanışlı.

 

Frizbi

6-FrizbiMuhtemelen yetişkinlikler tarafından en fazla oynanan oyuncak frizbidir. Aynı zamanda bir spor dalı olan bu oyunu oynayan insanlara, üniversite kampüsleri ve gençlerin çoğunlukta olduğu parklarda rastlamak olağan.

 

Rubik Küpü

7-Rubik KüpüRubik küpü her yaş sınıfına hitap eden oyuncaklardan birisi. Bu oyuncak, yetişkinler tarafından genellikle tuvalet seanslarında, uzun yolculuklarda veya ders aralarında tercih edilmekte. Eğlenceli bir yapboz olan rubik küpü, yetenek, hız ve zekâ gerektiriyor.

 

Transformers

8-Transformers_oyuncaklari

Hollywood’un en çok izlenen yapımlarından biri olan, aynı zamanda çizgi film serileriyle her kuşağın tutkusu haline gelen Transformers, oyuncaklarıyla her yaştan insanı kolaylıkla oyalayabiliyor. İnsan formundan kamyon formuna geçen, eklemleri sayesinde farklı şekillere bürünebilen bu oyuncaklar aynı zamanda muhteşem de birer yetişkin dekorasyonu. Yetişkinler, oyuncaklarını başka çocuklarla rahatlıkla paylaşsa da söz konusu eğer bir Transformers oyuncağı ise dokunan yanar!

 

 İlginizi Çekebilir: Çocuklar İçin 5 Farklı Zeka Oyuncağı

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir