Menu

Age of Empires 4 Oyunu 2018 Yılında Çıkıyor

Age of Empires 4 oyunu

Birçok sevilen strateji oyununun yaratıcısı olan Relic Entertainment firması uzun zamandır yenisi çıkmayan ve çok sevilen Age of Empires oyununun 4.’sü için çalışmaya başladıklarını duyurdu.

Age of Empires 4 ile ilgili yayınlanan ilk tanıtım videosunda, Age of Empires IV’ün seriyi yeni bir boyuta taşımayacağını görüyoruz. Fakat bu henüz oyunla ilgili yayınlanan ilk fragman olduğundan zaman geçtikçe bir yenilik olup olmayacağını daha iyi göreceğiz. Daha önceki oyunlarda da bulunan ordulardan, Kızılderililer, İngilizler, Roma lejyonerleri, Japon samurayları gibi orduların bu oyunda da olucağını videodan görmek mümkün. Fakat bu orduların yeni oyunda olup olmayacağına dair kesin bir bilgi yok.

Relic firması kendi web sitelerinde duyuruyla ilgili olarak bir açıklama da ekledi. Bu açıklamada özet olarak bu mirasın bir parçası olmaktan çok gururlu olduklarını ve stüdyo olarak yepyeni efsane bir strateji oyunu yaratıp tekrar rafların baş köşesinde yer almak istediklerini belirtmişler.

Age of Empires IV, Relic firmasının sahibi olduğu Sega firması dışında bir yayıncı için geliştireceği ilk oyun olucak. Muhtemelen bu oyun için de Microsoft Sega’nın Relic ile çalışması için masraflarını karşıladı. Daha önce de Creative Assembly stüdyosuna Halo Wars 2 oyununu aynı şekilde yaptırmışlardı.

Age of Empires 4 oyunun ilk tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Yazımızın başlığında 2018 yılında oyunun raflarda yerini alacağını belirtmiştik ama bu henüz onaylanmış bir bilgi değil. Ama diğer oyunların geliştirilmesini düşündüğümüzde bu oyunun da 2018 yılında çıkmasını söylemek kötümser bir tahmin olmayacaktır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir