Menu

Ağzı büzülebilir bez oyuncak torbası yapımı

Çocuklarınıza ne kadar oyuncak alsanız da onlar oynamaya doyamazlar. Siz de çocuklarınızın mutluluğunu gördükçe almaya doyamazsınız.

Bu süreçlerde bir problem yok. Oyuncakların çocuklarımızın eğitimindeki ilk adım olduğunu tüm anne ve babalar çok iyi bilirler. Yani çocuklarınız oyuncakları ile ne kadar fazla zaman geçiriyorlarsa o kadar eğitim yapıyorlar demektir.

Peki çocuğunuzun oyuncaklarını evinizde nerede muhafaza etmelisiniz? O kadar fazla oyuncağı ortalık yerlerde bırakamazsınız. İşte şimdi bu sorununuzu çözmenize yardımcı olacak, evde kendi kendinize yarım saatten az bir sürede hazırlayabileceğiniz bir önerimiz var; Ağzı büzülebilir bez torbalar…

1. Yapımı çok basit, evinizde her yerde bulabileceğiniz malzemeler ile üreteceğiniz birden fazla torba ile oyuncakları ayırabilirsiniz. Hem bu sayede çocuğunuza düzen konusunda mini bir eğitim de vermiş olursunuz.

01--oyuncak-torbasi

 

2. İstediğiniz farklı şekillerde de yapabilirsiniz. Ama en kullanışlı olanlar dikdörtgen torbalar olacaktır. Hem kullanışlı hem de içlerine daha fazla oyuncak koyabilme şansına sahip olacaksınız. Boyutlarını siz ihtiyacınız kadar belirleyebilirsiniz. Ama dikdörtgen olması gerektiğini unutmayın!

02--oyuncak-torbasi

3. Kullanacağınız malzemeler ise çok basit, dikdörtgen kumaş, iğne iplikten oluşan dikiş seti ve bir tane de ağzını büzmek için kullanabileceğiniz, biraz daha kalın bir ip.
03--oyuncak-torbasi

4. Bulabildiğiniz kumaş dikdörtgen değilse dikdörtgen olacak şekilde kesin. Torbanızın ebatlarını ayarlarken kenarlardan dikiş için yaklaşık 1’er cm kadar bırakacağınızı düşünerek kumaşınızı ölçün.
04--oyuncak-torbasi

5. Ardından dikdörtgen uzun kenarların tam ortasından ikiye katlayın. Ve iki kenarını sağlam bir şekilde dikin. Kenarları dikerken açık kalan ağız kısmında kıvırma payı için yaklaşık 3-4 cm dikmeden bırakın.
05--oyuncak-torbasi

6 . Sonrasın dikmiş olduğunuz torbayı ters çevirin.
06--oyuncak-torbasi

7. Dikilmeden bırakılan kenarları dışa doğru katlayın ve ortasından ip geçirilebilecek şekilde kıvırıp  dikin.
07--oyuncak-torbasi

8.  İpinizin bir ucuna halka şeklinde düğüm atın. Diğer ucuna ise bulabilirseniz torbanın ağzını büzdüğünüzde ipi sıkıştıracak şekilde bir aparat dikebilirsiniz.  Ardından hazırlamış olduğunu ipi torbanın ağzına dikmiş olduğunuz kanaldan geçirin.

08--oyuncak-torbasi

Ve işlem tamamdır. Oyuncak torbanız hazır.

 

İlginizi Çekebilir: Dondurma çubukları nasıl eğlenceli hale getirilebilir?

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir