Menu

Arabalar 3 Filminin En Sevilen 4 Karakteri

Arabalar 3 karakterleri

Arabalar 3 filmi Haziran ayında gösterime girmişti ve ilk 2 filmden sonra da heyecanla bekleniyordu. Tabi filmin çıkmasıyla birlikte filmin oyuncakları da bütün oyuncakçılarda yerini almaya başladı. Biz de bu yazımızda sizler için Arabalar filminin en meşhur karakterleri olan Şimşek McQueen, Strip Weathers ”The King”, Tow Mater ve Cruz Ramirez’i tanıtıcağız. Bu karakterlere ait küçük araba oyuncakları da Mattel firmasının serisinde bulmak mümkün. Biz sizin için en sevdiğimiz 4 tanesini paylaştık.

Şimşek McQueen

Şimşek McQueen oyuncak

Şimşek McQueen

Şimşek kendini beğenmiş ve bencil bir yarış arabası olarak başlarda karşımıza çıkar. Yarış kazanması için kimseye ihtiyacı olmadığını düşünür. Küçük ve ışıltısı çok olmayan Rust-eze ona sponsor olduğu için de çok tatmin olmamaktadır ve ilk fırsatta Dinoco’nun sponsorluğunu almak için Rust-eze’yi bırakmaya çalışır. Beraberliğini bozacak olan yarışta bedava biletlerini kime vermek istediği sorulunca hiç arkadaşı olmadığını farkeder. Kendisini yanlışlıkla Radiator Springs  kasabasında bulunca da kötü özelliklerini yavaşça terketmeye başlar ve şehir ve orada yaşayanlarla bir bağ kurar. Mater kendisini en iyi arkadaşı olarak görünce ve Sally kendisine otelinde kalacak yer teklif edince de çok duygulanır.
Yarış arabası olarak Şimşek çok yetenekli ve kendine güvenlidir. En iyi yaptığı işin en iyisi olmak için yarış pistinde her zaman uğraş verir. Beraberliği bozacak olan yarış günü geldiğinde artık Radiator Springs kasabasında öğrendikleri sayesinde daha kibar ve sevecen olmaya karar verir ve biraz değişmiştir. Piston kupasında da Şimşek yarışı Strip Weathers kazanabilsin diye isteyerek yarıştan çekilir ve hayatta artık neyin daha önemli olduğunu öğrenmiştir.

Şimşek Hakkında Çok Bilinmeyen Bazı Bilgiler

  • Yarış numarası olan 95, Pixar’ın ilk uzun metrajlı filmi olan Oyuncak Hikayesi’nin çıkış yılı olan 1005 senesine atıfta bulunmaktadır. Başta numarası Arabalar filminin yapımcısı olan John Lasseter’in doğum yılı olan 1957’den dolayı 57 olarak düşünülmüştür.
  • Oyuncak Hikayesi’ne dönmek gerekirse, bu filmdeki McQueen ve Woody karakterleri birden fazla Pixar filminde birden fazla kere ana kahraman olan tek karakterlerdir.
  • Şimşek’in soyadı olan McQueen ise Pixar’ın 2002 yılında vefat eden animasyon danışmanı Glenn McQueen’e atıfta bulunmaktadır.

Cruz Ramirez

Cruz Ramirez Oyuncak

Cruz Ramirez

Cruz Ramirez Arabalar 3 filmindeki kadın arabalardan biridir. Cruz genç İspanyol kökenli bir spor arabasıdır ve Şimşek McQueen’e ve genç nesil arabalara yol göstericilik yapmaktadır.  Cruz Rust-eze Yarış merkezinde Şimşek’e koçluk yapar ve onun halen potansiyelinin olduğunu düşünür. Pozitif düşünen, güneşli, korkusuz ve dostane olarak tanımlanmaktadır ve Hamilton adında bir sesli yönetim asistanı kullanmaktadır.

  • Cruz’un plakası Texgas şehrine kayıtlıdır ve C01 06A şeklindedir. Bu da kendisini seslendiren Cristela Alonzo’nun baş harfleri ve doğum tarihi olan 6 Ocak’tan meydana gelmektedir.
  • Cruz’un 656 donanım kontrolü bulunuyor. 360 bedeni için 296 ise yüzü için.

Strip Weathers – ”The King”

Strip Weather – The King oyuncak

Strip Weathers The King

The King kibar ve başkalarını umursayan bir karaktere sahiptir. Filmin başındaki Şimşek karakterinin tam tersi gibidir. Birçok yarışta artık veteran hale gelmiştir. Aynı zamanda çok iyi bir eştir ve emeklilik düşüncesinin keyfini çıkarmaktadır. Aynı zamanda şerefli bir yarışçıdır ve hiçbir zaman hile yapmaya yanaşmaz.

Tow Mater

Tow Mater oyuncak

Tow Mater

Mater güneyli aksanıyla konuşur ve çoğunlukla kelimeleri yanlış telaffuz eder. Çok optimist bir karakterdir ve çoğu zamanda unutkandır. Büyük bir kalbe sahiptir ve hatalara karşı hep ılımlı yaklaşır. Karşılıksız gerçek bir sevgisi vardır ve sadece diğer insanlardan gerçek arkadaşlığa ihtiyacı vardır. Bubba geçmişte kendisiyle çok fazla dalga geçtiğinden hassaslaşmıştır ve bu sebeple bazen oldukça korkutucu da olabilir.

Saf karakterine rağmen, otomobiller, motorlar ve araba çekiciliği hakkında oldukça geniş ansiklopedik bilgiye sahiptir ve kendisine gerçek arkadaşlık anlamında şans veren herkese sadık bir arkadaş olur. Bilmeden de olsa başkalarına bilgelik sunar. Birçok farklı konu hakkında şaka yapmayı da sever. Örneğin Sally’nin nişanlısı olduğunu söyler. Ayrıca kocaman bir kalbi vardır. Özellikle Holley Shiftwell, Şimşek McQueen ve Sally Carrera ile çok iyi arkadaştır.

Siz de Arabalar 3 filminden en sevdiğiniz favori karakterleri bizimle paylaşın.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir