Menu

Bu Lego tasarımları sizi büyüleyecek

Legolardan yapılmış onlarca ürün görmüşsünüzdür. Artık Legolardan ev, araba, gemiler yapmaktan sıkılanlar için ilham verebilecek bir sergiden bahsetmek istiyoruz.

Avustralya’nın başkenti Sydney’de açılan Art of Bricks adlı Lego sergisi gören herkesi büyülüyor.

Meşhur Lego sanatçısı Nathan Sawaya’nın açtığı sergide, 1930’lu yıllarda ABD’de ve dünyada fırtınalar estiren, Superman ve Batman gibi kahramanların yaratıcısı olan Action Comics adlı çizgi roman dergisinin kahramanlarının Lego parçacıklarından yapılmış figürleri sergileniyor.

Sawaya’nın elinden çıkmış olan 120’den fazla eser gören herkesi adeta büyülüyor. Şimdi siz de çocukluğumuzdan beri tanıdığımız Superman ve Batman serilerinin legodan yapılmış heykellerini görmeye ne dersiniz…

1- Clark Kent Superman’e dönüşüyor

1-Clark Kent Superman’e dönüşüyorSerginin en çok ilgi gören parçalarından olan bu figür, Clark Kent’in Superman’e dönüşürken üzerine parçaladığı anı sergiliyor.

2- Yarısı Batman yarısı Joker olan yüz

2- Yarısı Batman yarısı Joker olan yüzBatman serilerinin unutulmaz kötü karakteri olan Joker ile Batman aynı yüz üzerinde sergilenmiş.

3- Gri lego parçalarından Batman

3—Gri lego parçalarından BatmanBatman, sadece gri lego parçalarından oluşturulmuş.

4- Aynada Superman

4-Aynada SupermanSuperman’i Lego parçalarından oluşturabilmek bile çok zorken bu figürde Superman ve aynadaki yansıması aynı anda Lego parçacıklarından oluşturulmuş.

5- Batman’in otomobili: Batmobile

5- Batman’in otomobili BatmobileBatman’in kötü adamları yok etmeye giderken kullandığı o süper otomobili olan Batmobile’de sergideki yerini almış.

6-  Uçan Superman

6-Uçan SupermanSuperman’i görmeye alıştığımız meşhur iki yumruğu önde uçarken tasvir edilmiş hali de serginin en gözde parçalarından biri…

7- Batman ve Flash

7-Batman ve FlashBatman ve Action Comics’in yarattığı bir diğer süper kahraman olan Flash

 

8- Joker’in korkutucu yüzü

8- Joker’in korkutucu yüzüBatman’in azılı düşmanı olan Joker’in yüzü lego parçacıkları ile ancak bu kadar korkutucu yapılabilirdi.

9- Karşınızda Robin

9-RobinAction Comics’in Superman ve Batman dışında yarattığı bir diğer süper kahraman Robin de sergide yerini almış.

10- Farklı bir Superman yorumu daha

10-supermen-ucarken2Superman’in uçarken tasvir edildiği bir başka Lego tasarımı daha

 

İlginizi Çekebilir: Hediye olarak alınabilecek nostaljik oyuncaklar

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir