Menu

Çocuğunuz için ev yapımı bateri davulu

Çocuğunuzun eğlenirken müzik yeteneğini de geliştirmesi için ona çok ideal ve eğlenceli bir enstrüman bateri yapabilirsiniz.  Ev yapımı oyuncak bateri davulu için ihtiyacınız olan iki temel malzeme var. Büyük bir plastik bir kap ve en sert olanlarından naylon poşet… Bateri seti için aynı yöntemi kullanarak farklı boyutlarda birden fazla davul da yapabilirsiniz.

İşte 7 adımda bateri yapımı;

Davulun en önemli malzemesi olan kova için genelde ülkemizde satılan 5 kilogramlık yoğurtlarda kullanılan sert kabı veya yine 5-10 kilogramlık boya kutuları işinize yarayacaktır.

01-bateri-yapımı

Özellikle sebze meyve satan manavlarda kullanılan sert beyaz plastik poşedinizi kovanın ağzına kapatacak şekilde hazırlayın ve kesmeden önce poşedin hafif esnemesi için iyice gerdirin.

02-bateri-yapımı

Gerdirdikten sonra kovanın ağzını kapatacak ve 6-7 cm’de fazla pay bırakacak şekilde poşedi kesiyorsunuz.

03-bateri-yapımı

Ardından kestiğiniz poşedi fazlalık kısımlarından sağlam bir bant yardımıyla sıkı sıkı bir şekilde gerdirerek bantlayın. Bantlarken gerek poşedin boşluğa denk gelen yüzeyinde gerekse kovanın ağız kenarlarına gelen yüzeyinde en küçük bir delik bile olmamasına özen gösterin. Çünkü oluşacak tek bir delik bile ses kalitesini olumsuz yönde çok fazla etkileyecektir.

04-bateri-yapımı

Şimdi eğlenme vakti…. Davulunuz aslında şu aşamada kullanıma hazır. Ama onu daha çekici ve eğlenceli hale getirmek için kendi yaratıcılığınıza göre dilediğiniz renklerde sprey boyalar ile boyayabilirsiniz.

05-bateri-yapımı

Davulunuz usta yada öğrenmek isteyen eller tarafından çalınmak üzere hazır. Baget için müzik aleti satan dükkanlardan çok uygun fiyatlara temin edebilirsiniz.

06-bateri-yapımı

Eğer bageti satın almak istemez iseniz kendi bagetinizi de yine kendiniz yapabilirsiniz. Onun için yumuşak plastikten yapılmış askılarınızın alt bölümünü kerpeten yardımı ile kesmeniz yeterli. Sadece keserken davulunuzun üzerindeki poşeti yırtmaması için bagetlerini uçlarının sivri kalmamasına özen gösterin yeter. Sivri uç kalması durumunda kalın bir zımpara yardımıyla o bölgeleri yumuşatabilirsiniz.

07-bateri-yapımı

 

İlginizi Çekebilir: Gelecekten 5 Teknolojik Oyuncak

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir