Menu

Çocuklar için 10 eğitici oyuncak örneği

Çocuklar için oyuncakların eğlence dışında çok daha büyük bir anlamı vardır. Hangi yaşta olursa olsun çocuklarınız için yapmış olduğunuz oyuncak tercihleri çok önemlidir. Onlar için seçeceğiniz oyuncaklarla çok küçük yaşta çocuklarınızın eğitimlerine başlamış olursunuz.
İşte bu konuda çok akıllıca oyuncak tercihleri yapmanızı öneririz.  Yani hem eğlenirken bir taraftan da öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta oyuncaklar, çocuğunuzun herhangi bir yeteneğini fark etmenize ve o yeteneği geliştirmenize yardımcı olabilirler.

İşte çocuklarınız için size önerebileceğimiz oyuncaklardan bazıları, öneriler sadece oyuncak türü ile alakalıdır…

1.  Hem yürüteç hem eğitim seti:

1-Hem yürüteç hem eğitim setiBu tür oyuncakları çocuğunuz çok küçük yaştayken tercih ederseniz, renkleri, harfleri sayıları onların bilinçaltında kodlamış olursunuz. Anlamlarını bilmeseler bile görerek bir farkındalık yaratmış olacaksınız.

2.  Alfabe ile ilgi oyuncaklar:

2- Alfabe ile ilgi oyuncaklarAlfabe çantası tarzındaki bu oyuncaklar çocuklarınızın alfabe ile eğlenerek tanışmalarını sağlayacaktır.

3. Oyuncak itfaiye:

3-oyuncak itfaiyeEğer çocuğunuza oyuncak bir itfaiye alırsanız, çocuğunuzda o itfaiye ile fotoğrafta gördüğünüz gibi çiçek sularsa, bitkilerle ve doğayla tanışması daha eğlenceli bir hal alır. Bitkilere ve canlılara kısacası doğaya daha saygılı bir birey yetiştirebilmeniz için bu tür oyuncaklar gereklidir.

4. Oyuncak bateri:

4-Oyuncak bateriÇok küçük yaşlarda çocuğunuzun önüne koyacağınız bir oyuncak bateri onun el-ayak koordinasyonun geliştireceği gibi müziğe olan eğilimini test etmiş olursunuz.

5. Oyuncak piyano:

5-oyuncak piyanoTıpkı oyuncak bateri de olduğu gibi oyuncak piyano da çocuğunuzun müzik ile tanışmasını eğlenceli bir hale getirebilir.

6. Pizza yapım seti:

6-Pizza yapım setiÇocuklarınızın mutfak araç gereçleri ile tanışması için güzel bir fırsat. Bu sayede yiyeceklerle de tanımış olacaklar.

7. Oyuncak tamir seti:

7-Oyuncak tamir setiBu tür oyuncaklarla çocuklarınız alet kullanabilme konusunda eğlenceli antrenmanlar yapar ve el yatkınlığı gelişebilir.

8. Timsah dişi çekme oyunu:

8-Timsah dişi çekme oyunuÇocuğunuz timsah ağzını kapamadan hızlıca diş çekmeye çalışırken, aslında el ayak koordinasyonunu, beyni ile eli arasındaki iletişimi güçlendirir. Bu tür oyuncaklar çok önemlidir.

9. Yazı tahtası:

yazi-tahtasiÇocuğunuzun yazma-çizme alışkanlığı edinebilmesi için çok gerekli bir oyuncak.

10. Zeka küpü:

zeka-kupu2×2 bile olsa çocuklarınızın zeka küplerine kafa yormaları beyin jimnastiği yapmalarını sağlayacaktır.

 

İlginizi Çekebilir: Bu Lego tasarımları sizi büyüleyecek

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir