Menu

Çocuklara Sporu Sevdirecek 5 Oyuncak

Sporun sağlıklı yaşam için önemi artık herkes tarafından kabul ediliyor. Birçok anne baba da çocuklarının küçük yaştan itibaren belli bir spora yönlenmesi konusunda ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar. Bu bağlamda spor oyuncakları da önemli bir göreve sahip oluyor. Çocuklarınıza alacağınız ve çeşitli çizgi film karakterlerini içeren spor oyuncaklarını kullanarak hem çocuklarınızın hangi sporlarda daha becerikli olabileceğini görebilir hem de onlar için spor yapmayı zevkli hale getirebilirsiniz.

Biz de burada sizin için çocuklarınıza 2-3 yaşından itibaren oynayabilecekleri ve sizin de cebinizi yakmayacak olan çeşitli spor oyuncaklarını tanıtacağız. Bu oyuncaklar arasında, futbol kalesi, basketbol potası, tenis raketi, golf seti ve bovling oyuncakları bulunuyor. Her biri Spider Man, Arabalar, Mickey Mouse gibi çizgi film karakterlerinin grafiklerini içeren bu setlerle çocuklarınız oynarken emin olun çok eğlenecekler. Size tavsiyemiz her ne kadar çocuklar evdeki eşyaları kırıp dökebilir diye düşünseniz de, sadece bu düşüncelerle bu ürünleri almamazlık etmeyin.

Tanıtacağımız ürünlerin bir diğer güzel tarafı da bu ürünlerin tamamen Türkiye’de üretilmiş olmaları. Yaklaşık 40 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Fentoys oyuncak firmasının Dede markası altında bu ürünler üretiliyor. Dede spor oyuncakları şeklinde arama yaptığınız zaman daha firmanın birçok çeşit lisanslı ürününe ulaşmanız mümkün. Tabi firma kendi sitesinde satış yapmıyor ama çeşitli oyuncak satış internet sitelerinde bu ürünleri uygun bir fiyattan bulmanız mümkün.

Futbol Kaleleri ve topu

 

Futbol kalesi ve topu oyuncak seti

Mickey Mouse futbol kalesi ve topu

Arabalar futbol kalesi ve topu

Örümcek adam futbol kalesi ve topu

 

Futbol çağımızın en popüler sporlarından biri. Birçok ebeveyn çocuklarının futbola yeteneği olmasını ve ileride profesyonel futbolcu olmasını ister. Belki de bu futbol oyuncakları sayesinde çocuğunuzun yeteneğini erkenden keşfedecek ve ilerideki futbol yaşamının ilk adımlarını atmasını sağlayacaksınız. Futbol kalesi ve topundan oluşan bu setlerde Spider Man, Arabalar ve Mickey Mouse grafikli ürünleri bulmanız mümkün.

Futbol kalelerinin fiyatları da internette oldukça uygun. Üzerindeki çizgi film karakterine göre 21TL ile 27TL arasında satın alabilmeniz mümkün. Yukarıda resmini gördüğünüz futbol setlerinin yüksekliği 45cm, eni 33cm ve genişliği 59cm’dir.

Basketbol potası ve topu

spiderman basketbol potası oyuncak

arabalar küçük boy basket potası

spiderman büyük boy basketbol potası

Futboldan sonra ülkemizdeki en popüler ikinci spor olan basketbol da çocukların hem kollarını güçlendirecek hem de göz ve kasların koordinasyonunu geliştirmesini sağlayacak bir spor. Basketbol potalarında küçük, orta ve büyük boy seçimleri yapabilir ve yine çeşitli çizgi film karakterlerinin grafiklerine sahip ürünleri alarak çocuklarınızın bu ürünleri daha çok sevmelerini sağlayabilirsiniz.

Basketbol potalarını 20.40TL ile 26.23TL arasında değişen fiyatlarda küçük, orta ve ya büyük boy potaları satın alabilmeniz mümkün. Bu potaları kolay bir şekilde kapıların üstüne asabilirsiniz.

Tenis raketi ve topu

tenis raketi ve topu oyuncakları

Her ne kadar basketbol ve futbol kadar popüler olmasa da tenis de dünyada popülerliği giderek artan zevkli bir spor. Ayrıca vücudün bütün kaslarını eşit oranda çalıştırması açısından da oldukça faydalı. Belki de çocuğunuzu tenise karşı yeteneği olduğunu bu sevimli raket setleri sayesinde keşfedeceksiniz. Futbol ve basketbol oyuncaklarından farklı olarak tenis raketlerinde Frozen grafikli tenis raketleri ile kızlarınız için de ürünler bulmanız mümkün. Belki sizin de kızınız geleceğin Serena Williams’ı olabilir 🙂

Golf seti

Mickey mouse golf oyuncak

arabalar golf oyuncak

Golf ülkemizde çok bilinmeyen bir spor olsa da dünyanın en çok kazanan Tiger Woods gibi sporcuları golf sporunu yapıyor. Sadece elitlerin yaptığı bir spor olarak düşünülse de golf sporu hem estetik hem de açık havada yapılması açısından keyifli bir spor. Belki de çocuğunuz bu sevimli golf oyuncakları sayesinde golf sporuna ilgi duyacak ve bu spordaki yeteneğini ortaya çıkaracaksınız.

Bovling setleri

Bovling oyuncakları

Bovling sporu eskiden daha popüler olsa da hala dünyanın birçok ülkesinde turnuvaları düzenlenen ve herkesin keyifle yapabileceği eğlenceli bir spor. Bovlingin avantajı çocuğunuzun henüz daha 1 yaşına gelmeden dahi topu kavrayabilmesi halinde oynayabileceği bir oyun olması. İlk başlarda çocuğunuzun topu labutlara fırlatmadığını onlara koşarak kendi elleriyle devirdiğini göreceksiniz belki ama zamanla çocuğunuzun kavrama ve fırlatma yetenekleri geliştikçe bu oyundan keyif alabilir. Bovling setlerinde de yine birçok Spiderman, Arabalar, Mickey mouse gibi karakterin resimlerinin olduğu ürünleri satın alabilmeniz mümkün. Bu ürünlerin fiyatını da 20-30TL arasında oyuncak sitelerinde bulmanız mümkün.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir