Menu

Çocuklara Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çocuklara Tablet Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Günümüzde neredeyse hemen hemen her çocuğun tableti bulunmaktadır. Her ne kadar pek çok farklı çeşit oyuncak bulunsa da, çocuklar bir süre sonra bu oyuncaklardan sıkılır. Tabletlerin avantajı ise; sürekli yeni oyunların yüklenebiliyor olması.

Tek bir tabletin, çocuklar için doğru tablet olduğunu söylemek mümkün değil. Çocuğunuzun sevdiği oyunlar, kullanım yeri ve fiyat performans oranı değerlendirilerek karar verilmeli.

Ekran Büyüklüğü: Eğer, çocuğunuzun sürekli olarak tablet kullanımına izin vermiyorsanız ve her gittiği yerde yanında taşımıyorsa, büyük ekranları tercih etmekte fayda var. Küçük ekrana dikkatli bir şekilde bakan çocuğun, gözlerinde ağrı oluşabilir ve zaman içerisinde çeşitli göz bozuklukları oluşabilir. Bu nedenle ekranın büyük olması avantajdır. Ancak tableti sürekli yanınızda taşıyacaksanız, küçük ekranlıları tercih etmenizde fayda bulunuyor. Tek başına taşımanız tablete zarar vereceğinden kılıfı ile taşırsınız ve bu da harcanacak yeri arttırır.

İşletim Sistemi: Windows, İos ve android tabletler piyasadaki en çok bilinen tabletler arasında yer almaktadır. Android, çok daha geniş bir uygulama kapasitesine sahip olup, uygulamalar arasında bolca Türkçe uygulama bulabilirsiniz. İos uygulamaları ve oyunları genellikle daha kaliteli ama az sayıda ve İngilizce olur. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. Windows tabanlılar, çocuklara alınacak bir oyun tableti için uygun olmayıp, daha çok Office belgelerini sıkça kullanan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Hafızası: Tabletin hafızasının minimum 8-16 GB arasında olması önemlidir. Böylelikle, gerekli olan uygulamaları yükleyebilirsiniz. Ancak; dâhili hafızanın yanı sıra harici hafızasının olması da avantajdır. Harici hafıza sayesinde, ihtiyaç duyduğunuzda hafızayı arttırabilir ve tableti daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Geçmişden Günümüze Oyuncak

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir