Menu

Çocuklarınızla birlikte sizde eğlenin 5 eğlenceli ahşap oyuncak

Günümüzde oyuncak alırken çocuğumuzun yaşına, ilgi alanına ve isteğine göre oyuncak seçemiyoruz. Yani oyuncak tercihinden tek kriterimiz bunlar olamıyor maalesef… Çünkü gelişen teknoloji, oyuncak sanayisinin giderek büyümesi nedeniyle artan seri üretimler çok ciddi bir sağlık riskini de beraberinde getiriyor.

Özellikle uzak doğuda üretilen oyuncaklarda maliyetin düşürülebilmesi için kalitesiz hammadde kullanımı çok yaygın bir durum haline geldi. O ucuz hammaddelerin neredeyse tamamı kanserojen maddeler içeriyor.

Riski en aza indirmenin yolu ise plastik, silikon, ağır metal kullanılan oyuncaklardan uzak durmak olabilir. Mesela ahşap oyuncaklar kullanabilirsiniz. Ahşap üzerinde çok fazla işlem yapılmasına gerek duyulmayan bir hammadde olmadığı için kanserojen ve sağlığa zararlı madde ile karşılaşma ihtimaliniz bir hayli azalıyor.

İşte karşınızda sizin ve çocuğunuzun çok etkileneceği 5 ahşap oyuncak örneği…

1- Denge blokları:

1--Denge-blokları

Çocuğunuzun geometrik bakış açısını ve analitik düşünebilme yeteneğini geliştirmek için çok faydalı ve bir o kadar da eğlenceli bir oyuncak. Farklı şekillerde olan ama zemine oturabilecek yüzeyleri bulunan bu parçaları üst üste dizmeye siz de çocuğunuz kadar bayılacaksınız.

2- Ahşap sevimli hayvanlar:

2-Ahşap-sevimli-hayvanlar

Farklı şekillerde yorumlanmış bu ahşap hayvanlar ile oynamasını sağlayarak çocuğunuzun hayal gücünü zorlayabilirsiniz.

3- Ahşap otomobil yapbozu:

3-ahşap-otomobil-yapbozu

Yine çocuğunuzun el yeteneğiniz ve geometrik bakış açısını geliştirebilecek bir oyuncak. Çocuğunuz parçaları farklı şekillerde birleştirerek oyuncağına kendi yorumunu da katabilir.

4- Ahşaptan oyun Gemisi:

4-Ahsap-oyun-gemisi

Sadece çocuğunuza oyuncak olarak değil, evinizin en güzel köşesine bir dekor olarak da düşünebilirsiniz.

5-Ahşap mancınık:

5-ahşap-mancınık

Benzerini çizgi filmlerde, filmlerde görmüş olan çocuğunuz minyatür ve çalışan ahşap bir mancınığa bayılacaktır. Tabii ki de çocuğumuzun silahlarla oynamasını istemeyiz. Ama çocuğunuz bu küçük sevimli mancınık ile oynarken çok eğlenecektir.

 

İlginizi Çekebilir: KIZ ÇOCUKLARI ONA BAYILIYOR; BABY ALİVE BEBEĞİM

Buradaki yazıyada bakmanızı tavsiye ederim : AHŞAP OYUNCAK BOYAMA TEKNİKLERİ

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir