Menu

Dondurma çubukları nasıl eğlenceli hale getirilebilir?

Çocuklarınızın evin duvarlarına yaratıcı resimler çizebileceği, çizerken de duvarlarınıza zarar vermeyeceği çok yaratıcı ve bir o kadar da eğitici bir oyuncaktan bahsetmek istiyoruz….

Hem de yediğimiz lezzetli dondurmaların ahşap saplarını biriktirerek, çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz bu oyuncağa bayılacaksınız.

Yaparken de oynarken de sizi ve çocuğunuzu eğlendirecek eğitici çubukların nasıl yapıldığını öğrenmeye hazır mısınız?

1 – Öncelikli olarak kullanacağımız temel ve hatta tek malzememiz, daha önceden tüketmiş olduğunuz dondurmaların ahşaptan yapılmış olan sapları… Üzerlerindeki lezzetli dondurmaları tükettikten sonra o sapları atmıyoruz, bir güzel yıkayıp kenara koyuyoruz.

01-renkli-çubuklar

2- Sonrasında biriktirdiğimiz bu ahşap dondurma saplarını sulu boya ile dilediğimiz renklere boyuyoruz. Daha yaratıcı desenler çıkarabilmeniz için aynı renkten 7-8 tane çubuk boyamanızda fayda var.

02-renkli-çubuklar

3- Boyadığınız çubuklar kuruduktan sonrasında ise bir kısmını bütün bırakıp kalan kısmında ise her bir çubuğu üç parçaya bölüyorsunuz. Fotoğrafta gördüğünüz gibi ortada daha uzun bir parça, oval uçları olan kenarlardan ise daha kısa parçalar oluşturuyoruz. Yani bir çubuktan 1 büyük 2 küçük olmak üzere üç parçaya ayırıyorsunuz.

03-renkli-çubuklar

4- Elinizde bütün ve üçe bölünmüş parçalardan oluşan renkli dondurma çubukları oldu. Şimdi o çubukların duvara yapışabilmesi için çift taraflı ban kullanıyoruz. Çift taraflı bantı küçük parçalar haline getirerek çubukların bir yüzüne yapıştırıyoruz. Böylece çocuklarınız için evinizin her bir duvarı devasa bir resim kağıdına dönüşmüş olacak.

04-renkli-çubuklar

5- Şimdi çocuklarınızın bu rengarenk çubuklarla neler yapabileceğine dair birkaç yaratıcı örnek verelim. Mesela duvarda fotoğraftaki gibi bir yüz ifadesi oluşturabilirsiniz.

05-renkli-çubuklar

6- Başka bir ilginç yüz ifadesi daha…

06-renkli-çubuklar

7- İşte karşınızda son derece yaratıcı bir örnek… Bir greyder..

07-renkli-çubuklar

8 – Sevimli bir dinozora ne dersiniz!

08-renkli-çubuklar

9 – Greyder yapabiliriz de kamyon neden yapamayalım ki?

09-renkli-çubuklar

10- Vee son model bir otomobil…

10-renkli-çubuklar

11- Ya da çubukları yan yana dizerek istediğiniz geometrik şekilleri elde edebilirsiniz…

11--renkli-çubuklar

 

İlginizi Çekebilir: OYUNCAK ARABALARINIZ İÇİN KARTONDAN TÜNEL VE KÖPRÜ YAPIMI

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir