Menu

Eğitici Konuşan Robot DOC İncelemesi

Gün geçtikçe bilim ve teknoloji oyuncaklarının önemi ve sayısı artıyor. Çocuklarımıza küçük yaşta vereceğimiz çok basit ve yazılım mantığının anlatıldığı bilgiler, uzun vadede çocuklarımızın teknoloji çağına uyum sağlamasına faydalı olacaktır. Sizlere daha önce yabancı firmalar tarafından üretilen ve Türkiye’de de satılan yapay zaka robotlarını tanıtmıştık. Bu yazımızı hatırlamak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Yapay zeka robotları çocukların zihinlerini geliştiriyor

Clementoni Türkiye firması da çocuklar için STEM (Science Technology Engineering Maths) oyuncakları adı verilen, Bilim, Teknoloji , Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizcelerinin baş harflerinden oluşan oyuncak çeşitlerini çocuklarınız için geliştiriyor.

Firmanın dün itibariyle tanıttığı yeni STEM oyuncak is Konuşan Robot DOC.

Daha önce tanıtmış olduğumuz robotlardan farklı olarak DOC Türkçe konuşuyor.

Eğitici Konuşan Robot DOC Nasıl Çalışır?

Eğitici Konuşan Robot DOC

Eğitici Konuşan Robot DOC içerisinde bir adet oyun ve rota tahtası ve DOC çıkıyor. Bu tahta üzerindeki rotalar üzerinde daha önceden belirlenmiş olan hedefleri başarmak için DOC’u basit bir şekilde programlamanız gerekiyor. Bu görevleri tamamlarken de çeşitli engeller konulmuş ve bu engellere takılmamanız gerekiyor. Çocuklar hata yapsa da bu hatalardan ders çıkararak görevi kolay bir şekilde tamamlayabilirler.

DOC sayesinde harfler ve kelimeler, renkler ve hayvanlar, sayılar ve miktarlar gibi konular hakkında çocuklar eğlenerek bilgi sahibi olabilecekler.

Oyuncak çocuklarınızın sayma becerisini geliştirecek, mantıksal düşünmelerini sağlayacak ve çok basit de olsa programlama mantığı hakkında fikir sahibi olmalarını sağlayacaktır.

DOC robotu 4-7 yaş arası çocuklar için tavsiye ediliyor. Yani özellikle de okul öncesinde, okula hazırlık açısından çok yararlı bir oyuncak olacaktır.

Eğitici Konuşan Robot DOC’un fiyatı ise daha önce tanıtmış olduğumuz yurtdışında satılan robotlara göre daha makul seviyede. Ürün şu anda Armağan Oyuncak gibi oyuncak satış sitelerinde ve N11’de çeşitli mağazalarda satılıyor ve fiyatı 179-219 TL arasında değişiyor.

Eğitici Konuşan Robot DOC tanıtım filmi

Clementoni Türkiye firması 27 Kasım 2017’de ürünün tanıtım videosunu kendi Youtube kanallarında yayınladı. Ürün hakkında çok fazla detay gösterilmese de fikir sahibi olmak açısından faydalı olabilir. DOC robot ile ilgili video paylaşımlarınızı bizimle paylaşırsanız sitemizde yayınlayabiliriz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir