Menu

Evde Yapabileceğiniz Eğitici Oyuncaklar

Oyuncak alırken dikkat etmemiz gereken önemli hususlar mevcut, bunların başında alınacak ürünün gerekli sağlık koşullarını taşıyıp taşımadığı, eğitici öğretici olup olmadıkları ve tabiki fiyatı. Bu hususları göz önünde bulundurduğumuz zaman oyuncaklar için bazen bütçe ayıramıyoruz, ancak oyuncaklar çocuklarımızın gelişimi açısından oldukça önemli yer tutuyor.

Bugün sizlerle çok düşük bütçeyle evde hazırlayabileceğiniz eğitici öğretici aynı zamanda sağlık yönünden risk teşkil etmeyecek gayet eğlenceli bir oyuncak hazırlayacağız.

3 yaş üzeri çocukların okul öncesi öğrenme yetilerini geliştirebileceği keçe ve mandallar kullanarak yapılan oyuncağın mantığı çok basit.

Mandal Oyunu

evde_egitici_oyuncak

Keçe daire üzerine hazırlayacağınız 8 bölmeye renkli keçeler ile hazırladığımız yiyecek figürlerini yapıştırıyoruz ve mandallar üzerine renkli keçeler veya kartonlar ile hazırladığımız hayvan figürlerini ekleyerek hangi yiyeceğin hangi hayvanla eşleştiğini eğlenceli bir şekilde çocuklarınıza oynatarak öğreteceksiniz.

evde_egitici_oyuncak3

Aynı şekilde farklı figürler ile hazırlayabilirsiniz rakam ve renkler ile de hazırlayabileceğiniz oyuncak ile çocuklarınıza farklı deneyimler sunabilirsiniz.

evde_egitici_oyuncak2

Bu oyuncaklar ile mantıksal düşünme ve ince düşünme becerilerini destekleyebilirsiniz.

evde_egitici_oyuncak4

 

İlginizi Çekebilir: SİZİ ÇOCUKLUĞUNUZA GÖTÜRECEK 10 ÇİZGİFİLM OYUNCAĞI

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir