Menu

Fisher Price Eğitici Müzik Çalar

Fisher Price Eğitici Müzik ÇalarFisher Price, daha çok 3 yaş altı çocuklar için oyuncak üreten bir marka. Üretilen oyuncaklar, eğlencenin yanı sıra, çocukların gelişimleri göz önünde bulundurularak hazırlanıyor.

Fisher Price Eğitici Müzik Çaların İçeriği

Bu oyuncak, eğlence ile çocukların yeni bilgiler edinmesi adına farklı ses ve görüntüleri bir araya getirmiştir. Şarkılarla beraber, farklı modlarda hem eğlenmeleri hem de öğrenmeleri mümkündür.

Şarkı Modu: Bu modda, hareketli ve eğlenceli şarkılar çalar. Genellikle çocukların ağladığı ve sıkıldığı zamanlarda kullanılır. Amaç; ağlayan çocuğu susturmak ve eğlendirmektir. Aynı zamanda, hareket etmeye ve eğer kabiliyeti var ise; ufaktan dans etmeye başlar.

Hayal Modu: Bu modda, her dönemin en popüler çocuk şarkılarından 5 adet bulunuyor. Şarkıların Türkçe olması büyük avantaj; ancak 5 ile sınırlı kalması nedeniyle, zaman içerisinde çocukların sıkılması mümkün. Bu modda şarkılar çalarken, çevir kısmına dokunarak, figürleri değiştirebilir ve ekranda farklı figürlerin oynadığını görebilirsiniz.

Öğretici Modu: Bu modda, çocukların 3 yaşına kadar öğreneceği basit bilgiler bulunur. Renkler, sayılar ve alfabe yer alır. Çoğu zaman çocukların öğrenmesi üzerinde direkt olarak etki etmese de, okul öncesi dönemde öğrenme vakti gelen çocuklara aşinalık yaratmış olur. Bu öğrenme modunda, direkt olarak kelime tekrarı baz alınmamış olup, şarkılarla öğretilmeye yönelmiştir.

Fisher Price Eğitici Müzik Çalar Kaç Yaş İçin Uygun?

Oyuncağı üreten Fisher Price markası, 0-3 yaş için uygun görse de, gerçeklikten uzaktır. Böyle bir oyuncakla bir çocuğun sıkılmadan oynaması için; 1 yaşını doldurmuş olması şarttır. Maksimum yaş da 3 ile sınırlandırılamaz. Alfabe; 1. Ve 2. Sınıflarda öğrenilmekte olup, bu sınıflar da 5 ve 6 yaşlarına denk gelir. Bu yaşlardaki çocukların da müzik yardımıyla alfabeyi öğrenmeleri için kullanılabilecek bir oyuncaktır.

Fisher Price Eğitici Müzik Çalar İçin Kullanılan Pil

Fisher Price eğitici müzik çalar, kalem pil adıyla da bilinen AA pillerle çalışmaktadır.2 adet pil yuvası bulunup, oyuncak çok fazla şarj harcamayacağı için uzun süreli olarak kullanımı mümkündür. Yine de dilerseniz bir şarj edici alarak, pil masrafından kaçınabilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir: Oyun Hamuru Kullanarak Çocuklarınızla Yapabileceğiniz 10 Harika Tasarım

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir