Menu

Fisher Price Masalcı Tırtıl Oyuncak İncelemesi

Fisher Price Masalcı Tırtıl

Fisher Price, aslında bir hikâye değil, ilk öğreti ve çocuk şarkıları kitabı. Henüz gelişme döneminde olan bebekler için; notaları ve sesleri algılamak, ciddi bir yaratıcılık katmaktadır. Bilinçli ebeveynler, bu dönemde çocukların kendilerini geliştirmelerine yönelik, sesli okuma kitapları almalıdır. Fisher Price, çocukların en sevdiği ve ilgilenirken en çok eğlendiği kitaplardan bir tanesi.

Fisher Price Masalcı Tırtıl Nasıl Çalışıyor?

Kitabın sayfalarında, sayılar, anne-baba gibi ilk öğreneceği kelimeler, renkler ve şarkı sözleri yer alıyor. Ayrıca; etrafında çeşitli renklerde fotoğraflar bulunuyor. Böylelikle çocukların, görsel zekâları gelişiyor. Ayrıca ebeveynler için de şarkıları takip etmek kolay hale geliyor. Kitabın tam ortasında, sevimli bir tırtıl bulunuyor. Bu tırtılın üzerine basıldığında ise; sayfada bulunan şarkılar seslendiriliyor. Çocuğunuz da, bu şarkıları dinleyerek, kendisini de söylemeyi öğreniyor. Böylelikle, daha kısa sürede daha net bir şekilde konuşmaya başlarken, erken yaşta müzik yeteneği de artmış oluyor. Aynı zamanda, zekâsını baskılayacak değil, geliştirmiş oyuncaklarla oynamanın tadını çıkarıyor.

Fisher Price Masalcı Tırtıl Hangi Yaşlar İçin Uygun?

Fisher Price, 0-3 yaş aralığındaki çocuklara uygun şekilde tasarlanmıştır. Henüz yeni doğan bebeklere dahi, şarkıları dinletebilirsiniz. Siz, çocuğunuzun bu sesleri anlamayacağını düşünseniz de; pedagoglar tarafından, erken yaşlarda dinletilen şarkıların olumlu etkileri tartışılmayacak kadar barizdir. Ancak; 6 ayını geçtiğinde, daha bilinçli bir şekilde oynayabilir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise; her an yanında olmanız ve tırtılın sert alanını kendisine vurarak, canını acıtmamasıdır.

Fisher Price Masalcı Tırtıl2

Fisher Price Masalcı Tırtıl İçeriğinde Neler Var?

  • Kitap ilk olarak, çocukların ilk söylediği kelimeler ile başlıyor. Anne, baba, su gibi kelimeler çocukların ilk kullandığı kelimeler olup, ilgi çekici bir kitaptan bu kelimeleri tekrar tekrar dinlemek, çocukların daha kısa sürede konuşmasını sağlayacaktır.
  • Hangi rengin nasıl adlandırıldığının öğrenilebileceği bu eğitici oyuncak sayesinde, çocuğunuzun hem görsel hem de duyusal zekâsı gelişecektir. Renkleri öğrenmesinin ardından, boyama aktiviteleri de daha zevkli hale gelecektir.
  • Sayısal zekânın artımı için ilk 3 yaş içerisinde 10’a kadar saymayı öğrenmek büyük bir adımdır. Fisher Price sayesinde, rakamları duyarak ve görerek öğrenmek kolaylaşacaktır.
  • Kitabın en eğlenceli kısmı da, çocuk şarkılarının öğretmesi. Baltalar elimizde, Ali babanın çiftliği, Arı vız vız, Yağmur yağıyor gibi çocuklara en çok öğretilen şarkıları içeren kitapla, çocuklarınız çok eğlenecek. Ayrıca; okul öncesi eğitimde sıkça öğretilen bu şarkıları önceden biliyor olması, kendisine olan özgüveninin artmasında büyük yardımcısı olacaktır.

 

İlginizi Çekebilir: Fisher Price Eğitici Müzik Çalar

 

 

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir