Menu

Fiyat Performans Açısından Alınabilecek En İyi 5 Drone

İngilizce’deki kelime anlamıyla ‘erkek arı’ manasına gelen Drone ülkemize girdiği günden itibaren yoğun ilgi görmeye başlamıştır. İnsansız hava araçları olarak adlandırılan bu cihazlar daha önceleri sadece askeri amaçlarla kullanılıyordu. Şu anda birçok alanda kullanılan Drone’lar özellikle fotoğraf ve video çekimlerinde büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Özellikle hobi amaçlı kullanım oranı oldukça fazla. Günümüzde daha kolay ulaşılabilir hale gelseler de fiyat açısından hala yüksek sayılabilecek derecede bu güzide oyuncaklar. Bu listede özelliklerine göre detaylı bir şekilde fiyat performans açısından alınabilecek en iyi 5 Drone’u inceleyebilirsiniz:

1)LI Huang LH-X8DV RC Drone

Fiyat performans açısından alınabilecek en iyi Drone olarak ortaya çıkan Huang LH-X8DV modeli tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek nitelikte bir cihaz. 60 dakikada şarjı tamamlanan ve dört kanallı bir bataryaya sahip olan Drone, yaklaşık 12 dakika havada kalabiliyor. Ayrıca uçarken Drone’u 2,4 GHz Remote Control özelliği ile havada izleyebiliyorsunuz. Böylece daha etkili bir kullanım sunan cihazı daha etkin bir biçimde yönetmeniz mümkün hale geliyor. Cihazı satın aldığınızda yanında 2 GB MicroSD kart verildiğini belirtmekte de fayda var. HD Kameraya sahip olan cihaz 100 metreye kadar yükselebiliyor ve kaliteli bir görüntü kaydı yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca şunu belirtmekte fayda var, video kaydı yaptığınızda 12 dakikalık uçuş süresi 2-3 dakika kadar düşebilir. 3 farklı hız moduna sahip olan Huang LH-X8DV, 360 derece takla atabiliyor. Drone ilk bulunduğu koordinata ise tek tuşla geri dönebiliyor. Bu özellik hızlı bir şekilde Drone’unuzu yere indirmenize ve ilk konumuna getirmenize yardımcı oluyor. Piyasa fiyatı 190 TL olan bu Drone fiyat performans açısından alınabilecek en kaliteli ve en ucuz Drone’lar arasında ön plana çıkıyor.

Öne Çıkan Özellikler

-3 farklı hız modunda kullanılabilmesi ve 360 derece takla atma özelliği

-2,4 GHz dijital radyo kapsama alanı ile 100 metre yükseklik menziline ulaşma

-Tek tuşla en son bulunduğu koordinata geri dönme özelliği

-100 metre uçuş menzili

-HD video kaydı

LI Huang LH-X8DV RC Drone Video İnceleme
2)Heli-Max 1SQ V Drone

Heli – Max Çin’den getirilen bir Drone olduğundan dolayı fiyatı diğer rakiplerinle oranla uygundur. Görüntü olarak bir helikopter veya uçağa benzetebileceğiniz Drone, görünümüyle beğeni kazanıyor ve alışılagelmiş Drone’lardan ön plana çıkıyor. 2 GB dahili hafızaya sahip olan Heli – Max 1SQ V, 720P video kaydı yapabiliyor. Video kaydı diğer kameralı Drone’larda olduğu gibi uçuş süresini direkt olarak etkiliyor. 10 dakika boyunca havada kalabilen Heli – Max 1SQ V Drone’un video kaydı yapıldığında havada kalma süresi yaklaşık 3-4 dakika azalabiliyor. Bu nedenle cihazı kullanırken bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var. 45 metreye kadar çıkabilen cihaz 10 dakika boyunca havada kalabiliyor ve 25 dakika gibi kısa bir süre içerisinde tekrar şarj olabiliyor. Bilgisayarınızdan da şarj edebileceğiniz Heli – Max 1SQ V alınabilecek en ideal fiyat performans ürünlerinden birisi olarak listede yerini alıyor. Piyasa fiyatı 250 TL civarı olan Heli – Max 1SQ V modeli görünümüyle ön plana çıkıyor.

Öne Çıkan Özelikler

-Diğer Drone’lardan farklı ve kaliteli tasarım

-Lipo Sodyum bataryasıyla 25 dakika tekrar şarj dolma süresi

-720P video kaydı

-2 GB dahili hafıza özelliği

-USB girişi ve bilgisayardan şarj etme

-10 dakika kullanım süresi (Video kaydına göre 2-3 dakika kısalabilmektedir)

Heli-Max 1SQ V Drone Video İnceleme
3)Tarantula X6 Drone

Adından da anlaşılacağı gibi Tarantula X6 modeli adını benzediği Tarantula’dan almıştır. Yaklaşık 2,5 saat şarj etme süresi olan bu Drone ne yazık ki diğer rakiplerine göre şarj süresinde geride kalıyor. Uzun şarj etme süresi diğer rakiplerinden geri kalmasına neden olsa da HD video kaydı özelliği Tarantula X6’ya artı bir değer katıyor. Buna rağmen 1080P HD video kaydı yapabilmesi bu eksikliğini gideriyor diyebiliriz. Zira Tarantula X6 en kaliteli video çekimi yapabilen Drone’lar arasında ön plana çıkmaktadır. Ayrıca 300 metreye kadar uçuş menziline sahip olan Tarantula X6 bu alanda da rakiplerini geçmektedir. 10 dakika havada kalabilen Drone’un, video kaydına göre havada kalma süresi azabilmektedir. 1080P HD video kaydından dolayı daha fazla güç tüketimi gerçekleşmesi havada kalma süresini yaklaşık 4-5 dakika azaltabilmektedir. Bu nedenle video kaydına göre havada kalma süresi belirleniyor diyebiliriz. 280-400 TL civarına sahip olabileceğiniz bu cihaz şarj süresi uzun olsa da 1080P HD video kaydı ve 300 metre uçuş menzili ile ön plana çıkmaktadır.

Öne Çıkan Özellikler

-1080P HD video kaydı özelliği

-Helikopter gövdesini andıran şık tasarım

-300 metre menzil mesafesi

-10 dakika uçuş süresi (Video kaydına göre azalabilir)

-AA * 1.5VX6 Konnektör Pil

Tarantula X6 Drone Video İnceleme
4)UDI U818A Discovery Drone

Fiyat performans açısından en iyi Drone’lardan biri olarak adlandırabileceğimiz UDI Discovery modeli tip olarak oldukça farklı bir görünüme sahip. 3.7 V 500 mAh bataryaya sahip olan cihaz 15 dakika boyunca havada kalabilmektedir. Sürekli video kaydı yaptığınızı varsayarsak bu süreden en az 2 dakika daha erken şarjının biteceğini düşünebilirsiniz. 2,4 GHz dijital radyo kapsama alanına sahip olan Drone, 3 MP HD kamerası ile video kaydını gerçekleştiriyor. Kamera çözünürlüğü biraz düşük olsa da yine size yeterli düzeyde fotoğraf ve videolar çekebilen UDI U818A Discovery fiyat performans ürünleri içerisinde ön plana çıkan değerlendirilebilecek bir cihazdır.

Öne Çıkan Özellikler

-2 adet 3,7 V 500 mAh batarya

-30 metre yüksekliğe çıkış özelliği

-1 GB MicroSD kart

-3 MP HD Kamera

-15 dakika uçuş süresi

UDI U818A Discovery Drone Video İnceleme
5)Walkera QR Y100 5,8 Ghz FPV Hexacopter Drone

En iyi performansa sahip olan ve fiyat performans kategorisinde en üstte yer verdiğimiz Walkera QR Y100 5,8 GHz radyo kapsama alanına sahiptir. Oldukça yüksek bir uçuş süresine sahip olan cihaz 20 dakika havada kalabiliyor ve bu da diğer rakiplerinden bir adım öne çıkmasını sağlıyor. 300 metre yüksekliğe çıkabilen Walkera’ya GoPro ve telefon takılabiliyor. Bu da GoPro veya telefonunuzla video kaydı yapmanıza olanak sağlıyor. 40 dakika şarj süresine sahip olan Drone, 4 kanallı fırçasız motora sahip ve ağırlığı da 146 gram. Bu cihazın tek eksi yanı ise ne yazık ki dahili kameraya sahip olmaması. Her ne kadar dahili kameraya sahip olmasa da GoPro ve telefonla video kaydı yapabilseniz de dahili kameranın olmaması büyük bir eksiklik olarak göze çarpıyor. Walkera QR Y100 5,8 Ghz FPV Hexacopter Drone’a 380 TL civarı bir fiyata sahip olabilirsiniz.

Öne Çıkan Özellikler

-300 metre menzil mesafesi

-40 dakikada şarj olma özelliği

-3,7 V 1600 mAh batarya

-20 dakika uçuş süresi

-5,7 GHz dijital radyo kapsama alanı

-146 gram ağırlık

-4 kanallı fırçasız motor

Walkera QR Y100 5,8 Ghz FPV Hexacopter Drone Video İncelemeFiyat performans açısından alınabilecek en iyi 5 Drone’u bu şekilde sıraladık. Siz de ihtiyaçlarınızı belirleyerek uygun fiyatlı ve ihtiyacınıza yönelik derlenen bu listeden size uygun olan cihazı seçerek satın alabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir