Menu

Gelecekten 5 Teknolojik Oyuncak

Bilim ve teknoloji olanca hızı ile gelişiyor ve hayatımızın birçok alanını değiştirmeye devam ediyor. Peki ya oyuncaklar daha da teknolojik bir hal olursa gelecekte çocuklarımız nelerle oynayacak?

İşte geleceğin oyuncaklarından 5 örnek…

  1. Hidrojenle çalışan oyuncak araba

hidrojenle-çalışan-oyuncak-araba

Evet, yanlış duymadınız! Bilim dünyası şu anda milyarlarca dolarlık bilim projeleri üreterek su ile çalışan otomobil yapmaya çalışıyor. Ama ilk bulgular bize gösteriyor ki otomobilin gerçeğinden çok oyuncağının yapılması daha az zaman alacak. Çünkü bilim insanları suyu yakıt olarak kullanabiliyor ama bu yakıt henüz tonlarca ağırlı yürütecek kadar geliştirilemedi. Şimdilik prototip olsa da gelecekte oyuncak otomobiller su ile çalışabilecek gibi görünüyor.

  1. Kola ya da meyve suyu ile çalışan uzaktan kumandalı araba

kola-meyvesuyu-ile-calısan-araba

Su ile çalışan oyuncak arabadan az önce bahsetmiştik. Ama oyuncaklar konusunda su fikrini daha da ileri taşıyan projeler de var. Mesela asidi kaçmış bir kola ya da çocuğunuzun bitiremediği bardağın dibinde kalmış birkaç damla meyve suyunu, sodayı pil gibi oyuncak arabanızda yakıt olarak kullanabileceksiniz… Şu anda çok pahalı teknolojiler olsa da çok yakın gelecekte böyle bir oyuncağın evimize girmesi mümkün.

  1. Uçabilen robot kuşlar

uçan-robot-kuslar

5-10 yıl öncesine kadar uçabilen oyuncağa pek rastlayamazdınız. Hatta birçoğumuzun hayalidir uçabilen oyuncaklar… Şu anda uçabilecek teknolojiye sahip oyuncaklar çok pahalı olmakla yayılmaya başladılar. Ama yakın gelecekte belki de her çocuğun evinde uçabilen robot oyuncaklar olacak.

  1. Çizim robotu

çizim-robotları

Çizim robotu da şu anda prototip aşamasında. Şöyle düşünün çocuğunuzun bir kez yaptığı çizimi hafızasına alan bu teknolojik oyuncak daha sonra bir tuşla o çizimi kendi başına yapabiliyor. Ya da sizin yüklediğiniz bir görseli beyaz kağıda ya da nereye isterseniz çizebiliyor. Çok fazla teknolojik olabilir ama çocuğunuzu çizim yapmaya özendirebilecek bir oyuncak.

5. Drone oyuncaklar

drone-oyuncaklar

Drone oyuncaklar son yıllarda hayatımıza epey girdi. Pahalı olması nedeniyle günümüzde oyuncak olarak değil de insanlara görüntü almak gibi işlerde yardımcı oluyorlar. Ama droneların maliyetleri düştükçe geliştirilen robotlar oyuncak piyasasına daha fazla dahil olabilecek.

 

İlginizi Çekebilir: Oynamaya doyamayacağınız 6 efsane hobi oyunu

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir