Menu

GERÇEK BEBEKTEN AYIRT ETMEKTE ZORLANACAĞINIZ OYUNCAK BEBEKLER

4-)Yemek_yiyen_oyuncak_bebek

Oynaması zevkli olan bebekler için de bazıları vardır ki gerçekten bunların oyuncak olduğunu söylemek zor olabilir. Bunun için yapımcıların özellikle kız çocukları için özel ürettikleri bu bebekler onların hayal güçlerini beslediği gibi annelik hislerinin de temelinin atıldığı oyunları kapsamaktadır. Bu bebekler ile yoğun zaman geçirip onların ihtiyaçlarını karşılayarak kendileri ile hoş ve keyifli oyun zamanları geçirebilmektedirler.

Bu bebeklerin gerçek olmadığına inanmak da zorluk çekebilirsiniz ama dokunmadan bunun neticesini bilmek neredeyse imkânsız olmaktadır. Üreticilerin bu denli yoğun çalışması ile ortaya çıkan sonuçlar hayret verici olabilmektedir. Oynaması çocuklara büyük keyif veren bu oyuncakların yapımların da kullanılan malzemelerin kalıp ve plastik ile meydana geldiğini ancak dokunduğunuz zaman anlayabilecek ve hayretiniz dokunduğunuz zaman bile devam edebilecektir.

1-)Gercek_oyuncak_bebek

 

Gözlerinin ifadeleri ve tenlerinin dokusunu gördüğünüz de gerçek olmadıklarına inanmak büyük bir şok yaşamanıza bile neden olabilmektedir. Orijinal kalıplar ile meydana getirilen bu oyuncaklar günümüz çocukları için daha yaratıcı bir oyuncak halin de kullanılmaktadır. Eski oyuncak bebeklere kıyasla çok daha anlam ifade eden bu oyuncak bebeklerin hayal gücü için daha olumlu olduğunu düşünen uzmanlar da var tamamen tersi bir şekil de olumsuz etkileyeceğini düşünenler de. Ama kız çocuklarının anlatımlarına göre bu bebekler diğerlerine göre tek tercihleri olmaktadır ve gördüklerin de diğer el yapımı olanları ve sıradan olanları asla tercih etmemektedirler. Çocuğunuzun böyle bir oyuncağını yaptırmak oldukça maliyetli bir iş olduğunu söylemek gereklidir ve bunun için en az 5-10 bin TL gibi bir bütçe ayırmanın da gerekli olduğu bilinmektedir.

3-)Canli_oyuncak_bebekler

2-)Et_oyuncak_bebek

Saçlarından dudaklarına kadar yapımlarının yapay olduğunu düşünmek gerçekten büyük bir işçiliğin eseri ve insan zihninin yapabileceklerini ifade etmektedir. Bu oyuncak bebeklerin yetişkinleri de etkilediği ve kendi evlerin de tercih ettiği de bilinmektedir. Kısa süre için de popüler olan bu bebekler birçok bebek seven kitlenin gerçeği büyüse bile ona benzeyen bir tanesi ile onun fotoğrafından daha değerli gördüğü bu bebeklerden bir tanesi ile hatıralarını üç boyutlu olarak saklayabilmekte ve günümüz de çok tercih edilen oyuncak bebek yapımları arasında yer almaktadır.

 İlginizi Çekebilir: KARTON KULLANILARAK ANCAK BU KADAR GÜZEL OYUNCAKLAR ORTAYA ÇIKARILABİLİR

Bir Yorum
  1. arzu batu Kasım 2, 2017 / Cevapla

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir