Menu

İşte Dünyanın En Pahalı 5 Oyuncağı

Multi milyoner bir ailenin çocuğu olsaydınız nasıl oyuncaklarınız olurdu? Bu sorunun  cevabını hiç düşündünüz mü?

Bizler sizin için düşündük ve işte zengin işi en pahalı süper oyuncaklar…

1. Pembe elmas kolyeli Barbie – 302 bin dolar

barbie-altınBarbie serisi yıllardır her ne kadar yeni ve zorlu rakipleri çıkmış olsa da kız çocukları için çok ayrı bir yeri olan oyuncaklar arasındadır. Hatta bir dönemin tüm oyuncak bebeklerine  adını vermiştir. Peki o Barbie bebekler içerisinde en pahalı olanından hangisi olduğunu biliyor musunuz? Siyah mini elbisesi, sarı arkadan toplanmış saçları ve kendisini değerli kılan pırlantalarla süslü kolyesi ile bu özel üretim Barbie tam 302 bin dolara satılmıştı. Stefano Canturi tarafından özel tasarlanan ve yaklaşık 900 milyon TL değerindeki Barbie’nin geliri göğüs kanseri ile savaşan bir derneğe bağışlanmıştı.


2. Elmas kaplı oyuncak otomobil – 140 bin dolar

hot-wheels-elmas-araba

How Wheels serisinin 40. Yılına özel tasarlanan fotoğrafta görmüş olduğunuz oyuncak yarış arabası için tam 140 bin dolar ödenmiş.  İnce el işçiliği ile günlerce emek harcanarak üretilen oyuncak otomobilin üzerinde 18 bin adet beyaz altın ve 2 bin 700 tane mikroskobik elmas bulunuyor.


3. Çocuklar için off-road arabası – 30 bin dolar
off-road-cocukarabası

Çocuğunuzun otomobiller ile arasını küçük yaşta sıkı tutmak isteyen anne babalar için üretilmiş olan bu off-road aracının değeri tam olan 30 bin dolar… Gaz gücü ile çalışan ve gerçek motor aksamları bulunan otomobilin 3 vitesi, fiberglas gövdesi bulunuyor. 30 bin dolara ilaveten 20 bin dolar verip yine mini boyutlarda karavanını da satın alabilirsiniz.

 

4. Altın ve pırlanta taşlarla kaplı tetris – 25 bin dolar
altın-kaplama-gameboy

Birçoğumuzun çocukluğunda sahip olduğu tetris ya da game boy diye bildiğimiz oyuncaktan tek bir farkı var… O fark da tetrisin 25 bin dolara satılmasına nende olan altın kaplama ve elmas taşlarla süslü olmasından kaynaklanıyor.


5. Lego dan yapılmış gerçek insan boyutlarında basketbolcu – 15 bin dolar

lego-basketbol

Legodan farklı ürünler yaratma işini kendisine meslek edinmiş tasarımcıların elinden çıkan bu oyuncak, birebir Los Angeles Lakers efsanesi Shaquel O’Neal boyutlarında ve tam olarak 15 bin dolara satılmış.

 

İlginizi Çekebilir: Star Wars Hayranlarına 15 Harika Oyuncak.

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir