Menu

Kartondan Oyuncak Fırın Nasıl Yapılır

Çocukları eğlendirmek onlarla oynamak için illa para harcayarak oyuncak almamız gerekmiyor, hemen hepimizin evinde bulunan karton kutuları kullanarak gayet eğlenceli oyuncaklar yapabiliriz bugün karton kutu, pet şişe kapağı, işe yaramayan cd, mıknatıs ve biraz streç film kullanarak gayet eğlenceli bir oyuncak yapacağız.

Karton Kutudan Fırın

  • Karton fırınımızın gaz düğmeleri için ped şişe kapaklarını kullanacağız, 5-6 adet şişe kapağını fırınımızın ön tarafına yapıştırıyoruz
  • fırınımızın kapağının sabit durabilmesi için iki adet küçük mıknatısı bez parçaları üzerine yapıştırarak bu bez parçalarının birini fırın kapağının üzerine diğerinide fırının üzerine yapıştırarak fırın kapağının sabit kalmasını sağlayabiliriz.
  • İşe yaramayan cd lerimizi fırın ocağı olarak kullanacağız 4 adet cd yi fırınımızın üstüne yapıştırarak ocaklarımızı hazırlıyoruz.
  • Streç filmimizle çerçeve şeklinde kestiğimiz kartonumuzu kullanarak fırınımızın kapağını oluşturuyoruz.

  • Mutfağımızın düzeni için fırınımızın altında bulunan bir çekmece oldukça işimize yarayacaktır fırınımızı yaparken tabanın biraz üzerine yapıştıracağımız karton parçasını fırınımız için bize çekmece sağlayacaktır.

  • Küçük şefimizin aletlerini asabilmesi için birkaç adet kancaya ihtiyacımız var pipet kullanarak bu kancaları rahatlıkla yapabiliriz.

Ve oyuncak fırınımız hazır.

 

İlginizi Çekebilir: Şişe Kapakları İle Oyuncak Yılan Yapımı

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir