Menu

KENDİ OYUNCAĞINI KENDİN YAP: RULO HEYKELCİKLER

Gerek çocuklar gerekse yetişkinler için oyuncaklar her zaman oynamak için değildir. Bazen oyuncaklar dekor olarak kullanılabildiği gibi bazen de oyuncakları hayal etmesi, tasarlaması, bir araya getirmesi, de büyük bir keyif olabilir.  Zaten o nedenledir ki yapbozlar, model oyuncaklar çok fazla rağbet görürler.

Gidip mağazalardan farklı farklı tiplerde yapbozlar alabilir,   çocuğunuzla, arkadaşlarınızla, sevdiklerinizle büyük bir keyifle yapabilirsiniz. Ama bir seçeneğiniz daha var!

Satın almak yerine evinizdeki atılacak eşyalardan hiç de aklınıza gelmeyecek oyuncaklar üretebilirsiniz. Makas, falçata gibi temel el aletleri, rengarenk boyalar, el işi kağıtları ile inanılmaz oyuncaklar yaratabilirsiniz. Şimdi size bu örneklerden birini göstermek istiyoruz!

Karton rulolardan harikalar yaratın…

Nasıl yapıldığına dair çok da uzun uzun anlatılacak bir detay yok aslında… Bu oyuncağın yapımında kullanacağımız temel malzeme sarmal kağıt mendillerimizin bittiğinde geriye kalan ve çoğunlukla çöpe attığımız karton rulolar…

Artık bu ruloları çöpe atmayın! Çocuğunuzla yaparken eğleneceğiniz, yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz küçük küçük heykelcikler yapabilirsiniz. İster biblo olarak dekor gibi kullanın, isterseniz da çocuklarınızın oynayabileceği küçük kuklalar olarak değerlendirin. O kısmı sizin keyfinize ve yaratıcılığınıza kalmış…

İşte karton rulolar ile neler yapabileceğinize dair örnekler…

1-Ruloları eninde boy boy keserek küçük kumaş parçaları ile kıyafetler dikerek rulolara hayat verebilirsiniz.
01-rulo-oyuncak
2- Rulolara keçeli veya kara kalem ile yapacağınız hayvan motiflerini falçata yardımıyla kesip sevimli hayvan heykelcikleri tasarlayabilirsiniz.
02-rulo-oyuncak
3- Yine kumaşlar ve çizimlerle oluşturulmuş bir tasarım
03-tuvalet-kağıdı-rulosu-oyuncaklar
4- Kumaş olarak keçe kullanarak daha profesyonel eller çıkmış bir iş…
04-tuvalet-kağıdı-rulosu-oyuncaklar
5- Çocuklarınız başı için küçük sevimli kral tacı da yapmak sizin yaratıcılığınıza kalmış… Çocuklarını yaparken de çok eğlenecektir.
05-tuvalet-kağıdı-rulosu-oyuncaklar
6- Özellikle kız çocuklarının bayılacağı türden küçük sevimli kelebek ve tavşancıklar…

06-rulo-oyuncak

 

7- Çocuklarınızın önüne sulu boya ve birkaç parça renkli el işi kağıdı koyun ve onun yaratıcılığına müsaade edin, ortaya fotoğraftakilere benzer bir şeyler çıkacaktır.
07-tuvalet-kağıdı-rulosu-oyuncaklar
8- Belki ofisinize ya da evinizin bir köşesine küçük bir saksı tasarlamak isterseniz. Karton rulolar yine işinizi görecektir.

08-tuvalet-kağıdı-rulosu-oyuncaklar

 

İlginizi Çekebilir: Efsane animasyon filmi Shrek’in en sevimli oyuncakları

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir