Menu

Lego Alma Rehberi

 

Lego Setleri

Genellikle 0-6 yaş arası çocukların oynadığı legolar, ileriki yaşlar için de bir hobi aracı olarak kullanılmakta ve oldukça farklı dizaynlar ile piyasada var olmaya devam etmektedir.

klasik_legolar

Klasik Lego Setleri

1980’li yıllardan itibaren var olan bu setler, renkleri dahi değişmeden devam etmektedir. Minimum olarak 65 parçalı setler bulunmaktadır. 790 parçaya kadar piyasada bulunan paketlerin yanı sıra, dönem dönem özel üretim olarak çıkarılan binlerce parçalık setler de bulunmaktadır.

Bu setlerin içerisinde

  • 1*1 karelik
  • 2*1 karelik
  • 4*1 karelik
  • 2*2 karelik
  • L şeklinde parçalar bulunmaktadır.

Klasik lego setlerinin içerisinde, size yol gösterecek önergeler bulunmaz. Tamamen yaratıcılık etken olup, farklı tasarımlar ortaya çıkarmak için hazırlanmıştır. Paketlerde yaş aralığı 4-99 arası gösterilmektedir.

mıktatıslı_legolar

Mıknatıslı Lego Setleri

Mıknatıslı lego setleri, düz ve uzun parçalardan oluşmaktadır. Her iki uçta da mıknatıs bulunup, bu sayede parçalar bir arada kalmaktadır. Yapımı için; iki parçayı birbirine yaklaştırmak veya temas ettirmek yeterli olmaktadır. Yuvarlak yapılı şekiller için uygun olmayıp, keskin hatları olan modeller yapılmaktadır.

 

  • Yalnızca oyuncak olarak değil; mimari işlerde proje hazırlanması için de yararlanılmaktadır.

temalı_legolar

Temalı Lego Setleri

Temalı lego setlerinde, ortaya çıkacak sonuçlar bellidir. Paketlerde belli sayıda lego parçaları ve bu parçaların oluşturulmalarına ait kitapçıklar bulunmaktadır. Az sayıda parçadan oluşan setler küçük yaşlara hitap ederken; binlerce parçalık setler de bulunmaktadır. Bu setler, tıpkı puzzlelarda olduğu gibi hobi amaçlı hazırlanmakta ve yapıldıktan sonra kişilerin evlerinde sergilenmektedir.

 

İlginizi Çekebilir: Origami Çalışma Teknikleri

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir