Menu

New York Comic Con’a Özel 4 Street Fighter Oyuncağı

Çizgi roman hayranlarının favori fuarları olan Comic Con’lar yeni oyuncakların tanıtıldığı yerler olarak da ön plana çıkıyor. New York Comic Con (NYCC) ise bu sene Manhattan’daki Javits Fuar Merkezinde 5-8 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek. New York’ta düzenlenen bu fuar ülkenin konusundaki en büyük fuarı olarak biliniyor. Her sene düzenlenen etkinlik en yeni ve en büyük çizgi roman, anime, manga, video oyunu, oyuncak, film ve televizyon şirketlerine ev sahipliği yapıyor. NYCC’de farklı oyuncak firmalar çok sevilen Street Fighter V oyununun Ryu, Ken ve M.Bison karakterlerinin çok özel ve sınırlı sayıda üretilen hareketli figürlerini sergiliyor olucak.

Kuzey Amerika’nın en büyük oyuncak dağıtıcı firmalarından olan Bluefin firması da NYCC etkinliğinde ön planda olan oyuncak firmalarından. Firmanın 1813 nolu standında fuara özel Street Fighter V’ten Hot Ryu (Siyah Pantalonlu Versiyon), Ryu (Kahverengi versiyon) aksiyon figürleri satışta olacak. Bu özel figürler sadece NYCC’de Bluefin standında sınırlı sayıda olacak ve hem Ryu hayranlarını hem de aksiyon figürü kolleksiyoncularını bekliyor olacak. Ryu aksiyon figürleri 7 inç yükseklikte olacak ve 30’dan fazla hareket noktasına sahip olacak.

Street Fighter V Hot Ryu aksiyon figürü

Bu figüre Hot Ryu denmesinin sebebi aslında hayranların genel olarak kendisine bu şekilde hitap etmesinden kaynaklanıyor. Türkçe’de ateşli Ryu anlamına gelen bu ifade Ryu’nun üstü açık bir şekilde poz vermesinden kaynaklanıyor. Figür 3 farklı yüz ifadesine sahip ve 60 USD’den satılması bekleniyor. Çeşitli aksesuarlar kullanarak Hadoken (Aduket), Shoryuken, ve Tatsumaki Senpukyaku gibi hareketleri yaparken Hot Ryu aksiyon figürünü pozlamak mümkün.

Ryu Brown Gi aksiyon figürü

Yine Street Fighter V baz alınarak tasarlanan bu aksiyon figürü Hot Ryu versiyonuna benzer şekilde 3 ayrı yüz ifadesi ve 4 ayrı el şekli ile tasarlanmış. Tahmini satış fiyatı 55 USD olarak belirlenmiş.

Ken ve M.Bison aksiyon figürleri

Benzer şekilde Toys R US firması de kendi standına özel bazı Street Fighter aksiyon figürlerini NYCC’ye özel olarak standında satışa sunacak.

Street Fighter’dan Ken ve Mister Bison karakterlerinin oyuncakları bu standda özel olarak satışta olacak. Ken aksiyon figürü 60 USD’den satılacak iken M.Bison ise 70 USD’ye satışta olacak.  Toys R US NYCC’de 110 nolu standda ürünlerini sergiliyor olacak.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir