Menu

ÖRGÜ TEKNİKLERİ KULLANILARAK YAPILMIŞ 15 MUHTEŞEM OYUNCAK

orgu_teknikleri_1

Farklı örgü teknikleri ile ortaya konulabilecek olan oyuncak modelleri günümüz de meraklıları için bir hayranlık konusudur. Büyük bir sabır ve emek ile yapılan bu oyuncaklar annelerin de tercihi olabilmektedir çünkü hem doğal yün ile yapılıp sağlığa uygun oluşları hem de yıkanabilir olmaları ile çok tercih edilebilmektedirler. Yapımı için bazı örgü tekniklerini bilmek çok önemlidir. Yapımların da tercih edilen yün dışın da ki malzemeler de yine sağlıklı olan ve yıkanmasın da mani olamayan malzemeler olduğundan uzun süre kalıcı oldukları için manevi değerleri de oldukça yüksek olmaktadır.

 

orgu_teknikleri_2

Birçok kişi bu kadar sabırlı ve yetenekli olamaya bilir bunun için uzun bir uğraş ve genellikle de deneyim ve tecrübe büyük ölçü de önemli olmaktadır. Bu yapımların benzersiz örneklerinden birkaç tanesini sizlere sunarak ilginizi bir nebze olsun gidermeyi deneyeceğiz. Daha fazlası için sitemizi takip ederek bu tarz örgü modellerini görmeniz mümkün olacaktır. Yapımları için bazı bilgileri diğer yazılarımızın için de bulabilir ve kendinize özgü bir oyuncak bebeği de üretebilirsiniz.

 

orgu_teknikleri_3

Örgü ile oluşturulan oyuncakların yıkanabiliyor olması ve sağlıklı olması günümüz de birçok oyuncak üreticisi tarafından basit olarak nitelendirilse de manevi değeri uzun yıllar taşıma konusun da hiç de basit olmadıklarını ve bu firmaların da sağlığı zararlı oyuncaklar ürettiğini bildiğimiz için bu alan daha büyük bir önem taşımaktadır. Üretimleri her ne kadar zor olsa da metal bir oyuncaktan daha dayanıklı olabildikleri kullanılan doğal malzeme ile ortada olmaktadır. Özellikle bebeklerin sağlığını düşündüğümüz de bu sağlık konusu büyük bir hassasiyet istediği için kendi çocuğumuza doğal olan bir oyuncak vermek plastik ve metalden çok daha iyi bir çözüm olacaktır.

 

orgu_teknikleri_4

Özellikle küçük bebekler için her şeyi ağzına götürmelerinden dolayı bu renkli örgü bebekler çok tercih edilir olmaktadırlar. Sağlıkları ve oyun zevkleri için de ideal olan bu oyuncaklar ile her yaştan kişi de kendinden bir şeyler bulabilmektedir. Yapımları için özelikle baş bölgelerin de hafif bir pinpon topu olduğunu ve bunun üzerine örgü yaptıkları fark edebilirseniz. Daha deşik teknikler de kullanılmaktadır elbette ve bunlar yine sağlık açısından zararsız olan malzemeler tercih edilerek yapılmaktadır.

orgu_teknikleri_5

 

 İlginizi Çekebilir: UZAKTAN KUMANDALI 5 DEVASA RC İŞ MAKİNESİ

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir