Menu

Pulp Fiction Filmi Aksiyon Figürleri

Yazılarımıza kısa süreli bir ara verdikten sonra, okulların da açılmasıyla birlikte sizlere yeni oyuncakları tanıtmaya ve duyurmaya devam edeceğiz. Quentin Tarantino’nun sevilen filmlerinden olan Pulp Fiction filmi üzerinden çok uzun yıllar geçmesine rağmen halen birçok kişi tarafından efsane olarak görülen filmlerden. Diamond Select Toys firması bu efsane filmin 3 efsane karakteri olan Jules Winnfield, Butch Coolidge ve Marsellus Wallace hareketli figürlerini, filmdeki sahnelerinden alınmış arkaplan ve aksesuarlar ile bir araya getirerek oyuncak severlerin ve kolleksiyoncuların beğenisine sunuyor. Biz de sizlere Pulp Fiction filminin oyuncaklarını tanıtıyoruz.

Oyuncakların 8 yaş ve üstü çocukların oynamasına uygun olduğunu belirtelim.

Her bir oyuncağın kutusunda karakterleri hatırlamamız için birer kısa biyografi de bulunuyor. Öncelikle biz de size her bir karakterin filmdeki rolünü bir hatırlatalım.

Jules Winnfield

Marsellus Wallace adlı iş adamına yıllar boyu hizmet eden Jules, genellikle suçlarını işlemeden incilden bazı sözlere atıf yapmaktadır. Fakat gizemli çantayı alırken ve bu çantayı yerine ulaştırmayı beceremeyenleri ortadan kaldırma eylemini gerçekleştirirken bir mucize gerçekleşir. Anlaşılmaz bir şekilde çok yakın mesafeden atılan kurşunlardan kurtulur ve artık hayattan emekli olmaya hazırdır. Ama öncelikle çantayı yerine ulaştırmalıdır ve Tanrının hala sona ulaşmadan kendisine uygulayacağı testler olacaktır.

Marsellus’un aksiyon figürüne gelirsek; figürün üstünde durabilmesi için arka plan olarak filmdeki apartmanda çok yakından kendisine ateş edilen ve mucize bir şekilde hiçbir kurşunun gelmediği an canlandırılmış. Siyah takım elbise ve kravat detayları düşünülmüş. Marsellus’un elinde kutu içecek bulunuyor ve bir adet de metalik silahı bulunuyor. Bu silahı ceketin içine sıkıştırabiliyorsunuz. Onun dışında yerde yemek paketi ve içinde patates kızartması detayı düşünülmüş. 1’i ısırılmış olmak üzere 2 adet de hamburger göze çarpıyor.

Butch Coolidge

Butch’a verilen talimatlar çok basittir. Kendisinden beşinci raundda nakavt olması istenir. Fakat kendisinin farklı planları vardır ve Marsellus’un istediğini yapmaz çünkü kendisine yüklü miktarda bahis yapmıştır. Butch bu sebepten de şehirden kaçmaya hazırlanmıştır ama kendisinin en değerli varlığı olan babasının saatini almadığını farkeder. Bu da evine dönmek anlamına gelmektedir ve kesinlikle Marsellus evine birini gönderecektir. Fakat başka seçeneği de yoktur.

Butch’un figüründe ise filmdeki gibi kahverengi deri ceket ve kot pantalon detayı düşünülmüş. Aksesuar olarak uzun bir kılıç bulunuyor. Hem Butch hem de Marsellus için arka plan olarak kaldırım yapılmış.

Marsellus Wallace

Saygı duyulan bir iş adamı olan Marsellus, çalışanlarından çok fazla talepte bulunan bir insan değildir. Sadece emirlerinin yerine getirilmesini ister. Boksör Butch Coolidge planlanan şekilde dövüşemediğinde, Marsellus da buna cevap vermek zorundadır. Butch’un apartmanını basmaları için adamlarını gönderir ve Butch’la sokakta karşılaşınca da ödüllendirilmiş olur ve onu takip etmeye başlar. Dövüşçüyü yakaladığında kendilerini ikinci el mağazasında bulurlar ama bu mağaza sadece bir dükkan değildir, ikisinin de hazır olduğundan daha fazladır.

Marsellus’un figüründe ise aksesuar olarak silah bulunuyor. Bunun dışında yine pembe karton üzerinde bazı yiyecekler yapılmış.

Bu oyuncakları özellikle bu filmin hayranı olan arkadaşlarınıza hediye edebilirsiniz.

Pulp Fiction aksiyon figürlerinin fiyatları 22-24 USD arasında değişiyor. Ürünleri Türkiye’de herhangi bir mağazada ve ya internet sitesinde biz henüz bulamadık, yani özel kimsede olmayan bir hediye arayışındaysanız güzel bir hediye olabilir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir