Menu

SİZİ ÇOCUKLUĞUNUZA GÖTÜRECEK 10 ÇİZGİFİLM OYUNCAĞI

1_miki_fare_oyuncaklari

Bazı oyuncaklar vardır gördüğünüz de onun canlandırdığı çizgi filmler aklınıza gelir ve sizi birden o zamanlara götürür. İşte bu oyuncaklar için günümüz de geçmişin çizgi filmlerinden olan karakterlerin bulunduğu oyuncaklar üretilmek de ve oldukça büyük bir ilgi ile karşılanmaktadırlar. Farklı çizgi filmlerin için de olan bu tiplemelerin başın da kuşkusuz Mickey Mouse yer almaktadır. Bu tipleme bizleri çok eski yıllardan beri varlığını sürdürmüş olan çizgi filmleri için geçmişe gidip o anları hatırlamamızı sağlayabilmektedir.

 

2_kukla_oyuncaklarMickey Mouse karakteri uzun yıllar önce oluşturulmuş ve günümüz de bile çocukların ilgisini çekebilen bir efsane çizgilim karakteri olarak yerini korumaktadır. Aynı tiplemenin için de farklı karakterler de halen ilgi odağı olmayı sürdürmektedirler bunlar köpek Pluto, Dufy Duck ve Mickey Mouse’un kız versiyonu olarak halen oyuncak mağazaların da görebileceğimiz oyuncaklardır.

 

3_temel_reis_oyuncaklariTemel reis okula gitmeden sabah kahvaltılarımızın en güçlü çizgi film kahramanıydı ve onun sevgilisi Safinaz bir de ezeli düşmanı kabasakal. Bu karakterler geçmişten günümüze kadar gelebilmeyi başarmış ve oyuncakları ile bizi tekrar geri götürebilen sevimli oyuncaklardır. Bir de Pinokyo tahtadan olan canlı ve ruhu olan oyuncak şimdiler de bile birçok yer de olduğunu görmek bizlerin ilgisini de halen çekebilmektedir.

 

4_road_runner_pelus_oyuncakHızlı koşması ve muzip tavırlarıyla en eski çizgi film karakterlerinden olan Road Runner ve onun sürekli alay ettiği Coyote günümüz de oyuncakları olan ve gördüğümüz de eski yıllar da kendimizi televizyonun başın da bulduğumuz oyuncakların için de yer almaktadır. İkili sürekli bir mücadele için de olup çakalın kuşu alt etmek için girdiği mücadeleyi anlatmak da bir türlü başaramayıp hep hüsrana uğraması ile son bulmaktaydı.

 

5_tom_and_jery_pelus_oyuncakSevimli kuş Tiviti oyuncakları da bir diğer nostaljik oyuncak olmaktadır. Sarı ve konuşkan kuşumuz sürekli kedilerin hışmından kurtulup onlarla alay edebilen bilgiç bir karakter olarak günümüz de oyuncakları ile varlığını sürdürmektedir. Tom ve Jerry bu ikilinin maceralarını çocukluğumuz da en az bir kere izlemiş olmamız çok muhtemeldir. Komik ve aksiyonlu oluşu hem kızların hem de erkek çocukların ekranın başın da olmasını sağlardı.

 

İlginizi Çekebilir: ÖRGÜ TEKNİKLERİ KULLANILARAK YAPILMIŞ 15 MUHTEŞEM OYUNCAK

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir