Menu

Street Fighter SH Figuarts Ryu Aksiyon Figürü

Street Fighter oyununu neredeyse hepimiz atari salonlarında defalarca oynamışızdır. Hepimizin de genelde favori birer karakteri olur. Bazıları ise oyunu tüm oyuncularla ayrı ayrı bitirerek sondaki hikayelere ulaşmaya çalışır. İşte bu karakterler arasında en popülerlerden olan ise aduket (haduken) ile ünlü olan Japon Street Fighter karakteri Ryu’dur.

Yakın zamanda SH Figuarts firması Street Fighter karakterlerinin hareketli figürlerinden oluşan bir set piyasaya çıkardı. Bu setten şimdiye kadar Ryu ve Chun Lee aksiyon figürlerini bulmak mümkün. Biz de bugün sizlere bu setin 1 numaralı oyuncağı olan Ryu aksiyon figürünü ve aksesuarlarını tanıtıp sizlere kısaca bilgi vereceğiz.

Öncelikle Ryu aksiyon figürünün kutusunun içinden çıkanlara bir göz atalım.

 

Kutunun içinden Ryu figürünün yanında iki farklı yüz ifadesine sahip değiştirilebilir yüz, bir çift yumruk ellere alternatif açık el ve aduket hareketini yapar bir şekilde figürün durmasını sağlayacak bir stand çıkıyor. Bunlara ek olarak figüre arkaplan olarak kullanabileceğiniz 2 adet manzara görüntüsü de mevcut.

Figür daha önce başka firmaların yaptığı Street Fighter figürlerine göre daha ince bir görüntüye sahip. Neredeyse bütün eklemlerden hareket sağlanabiliyor. Birçok değişik pozda figürü sergilemeniz mümkün. Tabi en başta aduket çekerken Ryu’yu aşağıdaki gibi sergileyebilirsiniz.

Yazıyı yazdığımız gün itibariyle Ryu aksiyon figürünü Amazon’da 46USD’ye bulabilirsiniz. Aynı kolleksiyondan Chun Lee figürü ise 40 USD fiyatla şu anda satılıyor. Street fighter’daki diğer karakterlerin figürlerini henüz satışta bulmak mümkün değil ama firmanın talep durumuna göre diğer karakterlerin figürünü de piyasaya süreceğini söylemek yanlış olmaz.

Ryu aksiyon figürüne ait resim galerisini aşağıda bulabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir