Menu

UZAKTAN KUMANDALI 5 DEVASA RC İŞ MAKİNESİ

uzaktan_kumandalı_is_makinası_1Yediden yetmişe birçok kişide oynama isteği uyandıran uzaktan kumandalı araçlar gelişen teknoloji ile birlik de artık farklı üretimler ile iş makineleri için de harika oyuncaklar üretmeye başlamışlardır. Bu RC iş makinalarının boyutları gerçeklerinden daha küçük olsalar da oyuncak dünyası için çok büyük olarak nitelendirilmektedir. Uzaktan kumandalı standart araçlara oranla 4-5 kat daha büyü olan bu oyuncaklar özellikle erkek çocuklarının genç yaşları için en çok tercih ettikleri uzaktan kumandalı oyuncakların için de yer almaktadırlar.

 

uzaktan_kumandalı_is_makinası_2

İnşaat alanın da büyük bir iş gücünü ortadan kaldırabilen bu makineler ile büyük inşaatların yapımı o kadar hızlı olmaktadır ki sektörün temel direği diyebiliriz. Bu makinelerin güçleri özel nitelikleri ile çok ağır işçilikler için birkaç işçi ile çözülebilmekte ve bu RC araçlarını kullananlar da daha çok ilgi çekici olmaktadır. Hem iş makinalarından hem de bunları kullananların sahip olduğu olanaklardan dolayı çocuklar bu tür makinalara büyük ilgi duymakta ve sahip olup oynayabilmek için büyük bir istek duymaktadırlar.

 

uzaktan_kumandalı_is_makinası_3

Uzaktan kumandalı olarak oynanabilen bu oyuncaklar diğerlerine kıyasla daha büyük oldukları için bazıları bir çocuğu bile taşıyabilecek güçleri ile piyasa da satışa sunuluyorlar. Bu oyuncaklar ile küçük kum tepelerinden kumları taşımak ve bir de kamyonlarından birini sahip olup bu oyunların içine dahil olmak artık yetişkinleri de ilgilendiriyor ve birlik de daha zevkli bir oyun deneyimini küçüklerle birlik de yaşayabiliyorlar.

 

uzaktan_kumandalı_is_makinası_4

Vinç ve diğer RC makinaların yanın da olan kamyonlar uzaktan kumandalı olmalarına karşın çok güçlü olarak üretilmekte ve bir yük taşımak için özel tasarlanmış olmaktadırlar. Ev dışın da daha çok kullanışlı olan ve daha büyük oyun zevki sunan bu uzaktan kumandalı RC iş makineleri oluşturulacak mini bir inşaat alanın da çok etkili olabilmektedirler.

 

uzaktan_kumandalı_is_makinası_5

Daha kuvvetli bir yapıları olmasının yanı sıra görünüşlerinin de devasa olduğunu söylemek gerekir çünkü boyutları itibari ile normal bir yarış arabasından çok daha büyük ve gösterişli olduğu ortadır. Bu RC iş makineleri ile oynamak her çocuğun hayalin de olan modern zaman istekleri için de en çok arzulanan oyuncaklar olarak listelenmektedir.

RC OYUNCAK ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN PÜF NOKTALARI

Yeni nesi oyuncaklardan olan ve çocukların büyük ilgisi çeken uzaktan kumandalı RC iş makineleri farklı firmaların üretimlerini yaptığı ve özellikleri değişebilen ürünlerdir. Bu özellikleri kaliteleri ile daha çok ön plana çıkmaktadır. Yük taşıma kapasiteleri ve dış etkilere karşı dayanıklı olmaları özellikle istenen nitelikler arasın da bulunmaktadır. Satın almak istediğiniz RC oyuncağının ilk olarak kullanım alanı yani oyun oynamak için tercih edeceğiniz parkurun özelliğine göre satın almanız doğru bir karar vermenizi sağlayacaktır.

rc_oyuncak_alırken_dikkat_edilmesi_gerekenler_1

Uzaktan kumandalı olan bu oyuncaklar için satış yapan firmanın sizlere sağladığı güvencenin Türkiye için geçerli olup olmadığına bakmanız gerekmektir. Nihayetin de çok dış etkene maruz kalan bu oyuncakların ömrü sanıldığı kadar da uzun olmadığı için bakıma ihtiyaç duyacaklar ve bu servis için de sizlere destek verebilecek olan bir yerin Türkiye için de olması ve sağladığı hizmetin hangi ücretlere tabi olduğunu bilmeniz sizin için önemli olmaktadır.

rc_oyuncak_alırken_dikkat_edilmesi_gerekenler_2

Satın almadan önce garanti kapsamına baktıktan sonra ürünün onay belgeleri de gereklidir bu belgeler için de yapımında kullanılan malzemelerin sağlığa zararlı olmadığını gösteren uluslararası bir resmi belge olmalıdır. Çocuğumuzun ya da kendimizin sağlığını tehlikeye atmak hiç kimsenin isteyeceği bir surum olmasa da piyasa da bu tür oyuncakların olduğu yapılan araştırmalar ile bilinmektedir.

rc_oyuncak_alırken_dikkat_edilmesi_gerekenler_3

RC makineleri güçleri ile ön plana çıkmaktadır ve bu güç dengesini kullanacak kişiler ya da çocuklar kullanabilir olmalıdır. Her yaşa göre uygun olmayan uzaktan kumandalı oyuncaklar çocuğun gelişimi için de olumsuz bir etkiye yol açabilmektedir. Bunun için daha özenli olmak doğru kararlar vermenizi sağlayacaktır. Çocuğunuzun yaşına uygun olan birkaç RC oyuncağını da satın almanız onun yaş kriterine uygun olduğun da daha iyi bir sonuç almanızı sağlayabilir.

rc_oyuncak_alırken_dikkat_edilmesi_gerekenler_4

Bu tarz oyuncaklar boyutları ile de dikkat çektikleri için kullanacağınız alan için özel bir tanesini beğenmeniz gerekmektedir. Çocuğunuz bu alan için de oynamalı ve diğer çocukların da bulunduğu alanlarda gözlem yapılarak oynamalarına izin verilmelidir. Güçleri oyun sırasın da hem çocuğunuza hem de diğer çocuklara zarar vermeyecek şekil de seçilmelidir. Bunun için satın alımdan önce bir test oyuncağını denemeniz sizin için daha faydalı olabilir.

rc_oyuncak_alırken_dikkat_edilmesi_gerekenler_5

 

 İlginizi Çekebilir: OYUNCAK BEBEKLER İÇİN MUHTEŞEM GİYSİLER

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir