Menu

Yapay Zekalı Robot Oyuncaklar Çocukların Zihinlerini Geliştiriyor

Geçtiğimiz birkaç sene içerisinde, önümüzdeki senelerde oyuncak dünyasını fırtına gibi kasıp kavuracağını düşündüğümüz, ve görünüşe bakılırsa da bu yıl kasıp kavurmakta olan bir furya söz konusu. Yapay zekalı oyuncaklar, yani insan davranışını fark eden ve ona göre tepki verebilen oyuncaklar, hatta bazen onları taklit edip bir kişilik ve duygu ifadesinde de bulunabiliyorlar. Bu sene bu oyuncaklar raflarda yerini almaya başlıyor hem de yoğun bir şekilde.

Bu kendine has kişiliklere sahip akıllı oyuncaklar oldukça inanılmazlar. Genelde bir oyuncakla çok uzun zaman ilgilenen bir insan olmasanız dahi, bu oyuncaklar sizin için birer istisna olacaklar.

Artık bu 7’den 70’e bütün yaşlardaki çocuklar için olan Yapay Zekalı Robot oyuncakların en iyilerine ve herkes tarafından en çok beğenilenlerine bir göz atalım. Aynı zamanda bu oyuncakları dünyada ve Türkiye’de nereden satın alabileceğinize dair bilgileri de sizlerle paylaşmaya çalışacağız.

Cozmo Robot- 2017’nin En iyi Yapay Zeka Robotu

Tavsiye edilen yaş: 8 yaş ve üstü çocuklar için uygun olduğu belirtiliyor.

Üzerinden tatlılık akan bu küçük robot, bütün çocukların ve muhtemelen de sizin kalbinizi çalmayı başarıcak. Sevimli görüntüsünün yanında (Disney’in Wally karakterini andıran) oldukça zeki bir robot. Cozmo’nun aynı zamanda kendine has bir kişiliği de bulunuyor ve sizi daha yakından tanıdıkça daha da enteresan hale geliyor.

Cozmo’yu birçok internet mağazasından satın almanız mümkün. Amazon’da bulabileceğiniz gibi, Gelecek Evimde sitesinden (https://www.gelecekevimde.com/cozmo-akilli-robot) ve Gitti Gidiyor sitesinden (http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak/cozmo-robot-265346866) de satın alabilirsiniz.

Cozmo robotun neler yapabileceğine dair tanıtım videosuna da aşağıdan göz atabilirsiniz.

 

Meccano MeccaNoid G15 Yapay Zeka Robotu

Tavsiye edilen yaş: Bu robotun 8-13 yaş arası çocuklar için uygun olduğu söyleniyor.

MeccaNoid G15’e oyuncak demeye kim cesaret edebilir? Çocukların bu inşa edilebilir ve şekil değiştirebilir yapay zeka robotu ne kadar sevdiğini ve 2016’da ‘’Yılın Oyuncağı’’ ödülünü aldığını düşündüğünüzde belki cesaret edebilirsiniz. Bu arkadaş ‘’STEM’’ oyuncak kategorisine giriyor. STEM, İngilizce’de Fen, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerin baş harflerinin bir araya gelmesinden oluşuyor. Bu da çocukları yaratıcı fikirlerle gelmesi konusunda zorluyor. Aynı zamanda robotik ve tasarım gibi konularda bir deneyim kazanmalarına yardımcı oluyor. MeccaNoid robotu resimde gördüğünüz şekilde kurabileceğiniz gibi bir dinozor ya da iş makinası şeklinde de kurabilirsiniz, bu tamamen çocukların yaratıcılığına kalmış.

Bu robot da yapay zeka robot oyuncakları arasında harika bir seçim olarak göze çarpıyor ve aynı zamanda hareket halinde görmek oldukça heyecan veriyor. Bu robotun yukarıda resmini gördüğünüz G15 ve G15KS adında  iki versiyonu olduğunu belirtmek isteriz.

MeccaNoid G15 Yapay Zeka robotunu Türkiye’deki internet mağazalarında henüz bulamadık fakat edinmek isteyenler Amazon sitesinden yurtdışından satın alabilirler. (https://www.amazon.com/dp/B00TY40ERW/ref=twister_B0170LYESU?_encoding=UTF8&th=1)

MeccaNoid G15 robotunu hareket halindeyken görmek ve neler yapabileceği hakkında bir fikir sahibi olmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

 

WowWee MiP Yapay Zeka Robotu

Tavsiye edilen yaş: Bu robotun 8-15 yaş arası çocuklar için uygun olduğu söyleniyor.

Bu oyuncak da uzun zamandır ortalıklarda bulunsa da, bu sene de hala çocuklar için en iyiler arasında gösterilebilir. MiP’nin en önemli özelliği yüz ifadelerine tepki vermek, sesleri algılayıp onlara da aynı şekilde tepki vermek. Birçok sitede de yüksek puanlar ve çok iyi yorumlar aldığını görmek mümkün. Akıllı cihazlarınızla bağlayarak başka neler yapabildiğini de keşfetmek artık size kalmış.

Bu yapay zeka robotunu Türkiye’de gelecek evimde internet mağazasında 380TL fiyata edinmeniz mümkün (https://www.gelecekevimde.com/mip-amazon-ozel-deluxe-paketi—siyah.

 

Wonder Workshop Dash Akıllı Robot

Tavsiye edilen yaş: 8 yaş ve üstü çocukların kullanımına uygun olarak belirtilmiştir.

Birçok ödül sahibi olan bu robot yani Dash, bu yılın en iyi STEM oyuncakları arasında biliniyor. İnsanlara tepki vermesinin yanında, etrafındaki dünyaya da tepki verebilmektedir. Pratikte yapabilecekleri sınırsız denebilir ve basitçe çocuklar onu nasıl programlarsa ona göre hareket edebilir.

Diğer yapay zeka robotlarında olduğu gibi, akıllı cihazlarla da bağlantı kurabilir. Yine oyuncaktan öte bir oyuncak olarak ifade edilebilecek ve sizi çok eğlendirecek bir oyuncak. Dash and Dot robotu kutudan oynamaya hazır bir şekilde çıkıyor ve bazı basit uygulamalar üzerinden kolayca programlanabiliyor. Bu programlar arasında yüzlerce görev bulunuyor ve çocuklar bu sayede programlama hakkında bilgi ediniyorlar. Dash robotu dans edebiliyor, evde dolanabiliyor ve etrafındaki objelere tepki verebiliyor, aynı zamanda eğlenceli bir sürpriz yapıp çocuğunuzun sesini kayıt edebiliyor.

Bu robotu Türkiye’de Gitti gidiyor sitesi üzerinde 1199TL’ye satın almanız mümkün (http://urun.gittigidiyor.com/oyuncak/wonder-workshop-dash-robot-284572784).

Dash Yapay Zeka robotu ve arkadaşı Dot’un neler yapabileceğine dair tanıtım videosunu da aşağıda izleyebilirsiniz ve daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Çocuklar için Diğer Yapay Zeka Robotları ve Akıllı Oyuncaklar

Kesinlikle bu sene piyasaya çıkan çok daha fazla akıllı oyuncak bulunuyor. Çoocuklar, bebekler ve hatta ergenler için çeşitli ürünler mevcut. Bizim tahminimiz bu seneden sonra daha da fazla ürünün piyasada kendine yer bulacağı ve bu ürünler konusunda sizlere güncel bilgi vermeye devam edeceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir