Menu

Yılbaşı Gecenize Renk Katacak 8 Eğlenceli Oyun Fikri

2018 yılına girmemize 1 haftalık kısa bir süre kala hala planlarınızı yapmadıysanız belki de yılbaşı gecesini evde geçirip bir ev kutlaması yapmayı düşünebilirsiniz. Biz de sizler için yılbaşı gecesinin en eğlenceli 8 oyununu bir araya getirdik. Bu sayede çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirerek renkli bir yılbaşı geçirebilirsiniz. İşte 2018 yılına keyifli bir şekilde girmenizi sağlayacak ve birçoğu klasikleşmiş 8 oyuncak.

1.TOMBALA

Listenin başında tabi ki tombala geliyor. Yılbaşının en klasikleşmiş ve vazgeçilmez oyununda bakalım çinkoları kim tamamlayacak ve tombalayı kim yapacak. Eğer kalabalık bir aileyseniz bu oyun tam size göre olabilir. Küçük hediyelerle oyunu daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. Teknoloji ile birlikte artık tombalayı internet sitelerinden de oynayabileceğiniz gibi kutu oyunu olarak almak isterseniz 25TL gibi bir fiyata havalı bir tombala alabilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/tombala-p-OYUNHSBR04567

2. TABU

 

Bir zamanların çok popüler oyunu olan TABU hala popülerliğini korumaya devam ediyor. Her geçen sene yeni kelimelerle güncellenen oyunun TABU XL gibi daha karmaşık versiyonları da mevcut ama siz de elinizdeki kelimeyi yasaklı kelimeler olmadan anlatma konusunda iyiyseniz bu oyun tam size göre. Tabu oyununu ilk defa almak isterseniz, klasik versiyonu internette 120 TL’ye satılıyor.

http://www.hepsiburada.com/hasbro-tabu-14677-p-HBV0000087WKM

3. KIZMA BİRADER

Listemizin en eski oyunlarından biri olan kızma biraderde rakiplerinizden önce 4 adet piyonunuzu karşı sahaya geçirmeniz gerekiyor. Güzel bir şans oyunu olan kızma birader sadece 4 kişi ile oynanabiliyor. Kızma birader oyununu da 20.40TL gibi görece olarak ucuz bir fiyata internetten edinebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/kizma-birader-p-AILEYKMZT160

4. JENGA

60 adet bloktan yapılan kuleden blokları teker teker çekerek kuleyi yükseltmeye çalışacaksınız. Sadece 2 kişiyle dahi oynanabilmesi açısından keyifli olan bu oyunda heyecan da oldukça yüksek. Jenga oyununu 15-63TL arası fiyatlara internetten edinmeniz mümkün.

5. MONOPOLY

Klasikleşmiş kutu oyunlarından olan Monopoly ile şehirlere yatırım yaparak ev ve otel yapıcaksınız ve rakipleriniz bu ev ve otellerden geçtikçe size kira verecek. Oyun sonunda en fazla parası olan kazanıcak. Sabahlara kadar oynamamaya dikkat edin. Monopoly oyununun en klasik versiyonunu 100TL’ye internetten satın almanız mümkün.

http://www.hepsiburada.com/monopoly-p-OYUNHSBR00009

6. SCRABBLE

Zeka oyunlarından hoşlananlar için ise bu güzel kelime oyununu tavsiye ediyoruz. Elinizdeki harfleri kullanarak en uzun kelimeleri oluşturmaya çalışacaksınız ve puanları toplayacaksınız.  Scrabble oyununu 75TL’ye internetten edinebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/scrabble-original-turkce-p-AILESAMAT12906

7. UNO

Eğer kart oyunlarından hoşlanıyorsanız UNO tam size göre. Ellerindeki kartları ilk bitiren kazanıcak ve son bir kartınız kaldığında UNO diyeceksiniz. UNO da diğer oyunlara göre daha ucuz edinebileceğiniz bir ürün. 15TL’ye UNO kartlarını edinebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/uno-kartlar-turkce-p-OYUNMTTN8512

8.KOTA BİG

Yukarıda bahsettiğimiz oyunlara göre biraz daha yeni bir oyun olan KOTA BİG oyununda 3 farklı altıgen ile kartlardaki şekilleri en hızlı şekilde oluşturmaya çalışıyorsunuz. Eğitici ve öğretici olan bu oyun, çocuklarınızın zeka gelişimine de katkı yapabilir. Kota big oyununu 95TL’ye internetten edinebilirsiniz.

http://www.hepsiburada.com/newtoys-kota-big-p-HBV000008QBIX

Oyuncak Rehberim sitesi olarak şimdiden sizlere sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir 2018 senesi diliyoruz. İYİ SENELER!

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir